ایرنیک

ارسال مدارک تایید دامنه های ir

وطن وب هاست آموزش, بلاگ

در این مقاله از وطن وب هاست قصد داریم ، توضیحاتی در باب ارسال مدارک جهت تایید برخی دامنه های ملی ( ir ) ارائه نمائیم . با وطن وب هاست همراه باشید .

پیش تر در مقاله ثبت نام و ساخت شناسه در ایرنیک توضیحاتی من باب ثبت نام در مرکز ایرنیک و ساخت شناسه کاربری نیک خدمت کاربران گرانقدر ارائه گردیده است .

مرکز ثبت دامنه های ملی ir ( ایرنیک ) به نشانی www.nic.ir که متولی دامنه های ملی ir می باشد ، به جهت ثبت و تایید نهایی برخی دامنه های ملی ir ( سرگرمی ، چت ، خبری ، مذهبی ، سیاسی و … ) درخواست ارسال مدارک می نماید و بدون مدارک دامنه را تایید نمی کند .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت و تایید نهایی برخی دامنه های ملی ir :

– نامه تکمیل شده

– تصویر کارت شناسایی (کارت ملی یا شناسنامه یا پاسپورت)

روند ارسال مدارک جهت ثبت و تایید نهایی برخی دامنه های ملی ir :

در صورتی که دامنه مورد تقاضا مشمول مورد درخواست ارسال مدارک گردد ، یک ایمیل از طرف مرکز ایرنیک به جهت ارسال مدارک برای متقاضی ثبت دامنه ارسال می شود . ( در صورتی که به ایمیل خود دسترسی ندارید پیام مذکور در صفحه ی ” مرکز پیام ها “ در سایت ایرنیک به نشانی : https://www.nic.ir/Message_Center قابل مشاهده می باشد . )

در این ایمیل ، روند درخواست ارسال مدارک توضیح داده شده است و به انضمام آن یک فایل pdf می باشد که بایستی آن را پرینت بگیرید ( در صورتی که دسترسی به پرینتر ندارید می توانید با خط خوانا آن را به صورت دست نویس بر روی یک برگه کاغذ بنویسید و الزامی به پرینت گرفتن نیست . )

خواه پرینت گرفتید و خواه به صورت دست نویس نوشتید ، نامه را تکمیل و با درج تاریخ در انتهای آن ، امضا نمائید .

نامه تکمیل شده را به انضمام تصویر کارت شناسایی خود (کارت ملی یا شناسنامه یا پاسپورت) اسکن کنید . ( اگر اسکنر ندارید با گوشی موبایل یا دوربین دیجیتال یک عکس واضح از آن ها بگیرید .)

سپس اسکن مدارک فوق الذکر را در صفحه ی “ارسال مدارک” در مرکز ایرنیک به نشانی : https://www.nic.ir/Upload_Document در قسمت “مدارک مربوط به امور دامنه” آپلود نمائید .

سپس مرکز ایرنیک مدارک شما را بررسی و در صورت تائید یا رد مدارک به شما ایمیل ارسال می کنند . ( پیام مذکور در صفحه ی ” مرکز پیام ها “ در سایت ایرنیک به نشانی : https://www.nic.ir/Message_Center قابل مشاهده می باشد . )

ارسال مدارک هیچ خطری برای شما ندارد . مگر اینکه از دامنه استفاده های نادرست و یا سوء استفاده شود .

اگر مدارک را به درستی ارسال کنید حتماً دامنه تایید می شود پس نگران کاغذ بازی و … نباشید .

پ.ن :

در صورتی که در هنگام ثبت نام مشخصات خود از قبیل ( نام ، نام خانوادگی و .. ) را به صورت اشتباه و یا غیر کامل ( به طور مثال : بدون پیش وند و پسوند ) درج کرده باشید ، باید طی نامه ای درخواست اصلاح شناسه و اصلاح مشخصات کاربری خود را داشته باشید که در این صورت نامه درخواست اصلاح مشخصات و تصویر کارت شناسایی باید در صفحه ی “ارسال مدارک” در مرکز ایرنیک به نشانی : https://www.nic.ir/Upload_Document در قسمت “مدارک مربوط به امور شناسه‌ها” آپلود نمائید .این محتوا را به اشتراک بگذارید