شرایط سرویس و قوانین خدمات

به نام خداوند بخشنده مهربان

شرایط سرویس و قوانین خدمات؛ کلیه کاربران وطن وب هاست و کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی پس از ثبت نام و یا تهیه هر یک از سرویس های وطن وب هاست، موظف به رعایت کامل شرایط سرویس وطن وب هاست می باشند.

ماهیت این شرایط برای تضمین رعایت حقوق سایر کاربران اینترنت و تطابق با قوانین حاکم بر محیط سرویس دهندگانی است که وطن وب هاست از سرویس آن ها استفاده می کند.

این شرایط جامع و کامل نبوده و وطن وب هاست حق افزایش، حذف یا تغییر هر یک از بندهای آن را در هر زمان و بدون اطلاع قبلی پس از انتشار آن ها در وبگاه اصلی وطن وب هاست به آدرس: https://VatanWebHost.com برای خود محفوظ می دارد.

ثبت نام در وطن وب هاست و یا ثبت هرگونه سفارش در وطن وب هاست به منزله قبول کلیه قوانین و شرایط ذکر شده در این صفحه می باشد.

بروزرسانی: 21 مهر 1401

1- تعاریف

خریدار/مشتری: کسی است که به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به ثبت نام و یا خرید و یا پرداخت هزینه سرویس در وطن وب هاست می نماید.

سرویس: هر یک از خدمات ثبتی، میزبانی، سخت افزاری، نرم افزاری، فنی، پشتیبانی و ارتباطی قابل ارائه توسط وطن وب هاست.

پرتال پشتیبانی کاربران: وبگاهی به آدرس: https://cp.vatanwebhost.com است که خریدار در آن جا حساب داشته و از طریق این حساب می تواند فهرست سرویس های خود را مشاهده، آن ها را تمدید نموده و یا ارتقا دهد و مشخصات خریدار در آنجا ثبت شده و قابل درخواست به جهت ویرایش و بروزرسانی است و کلیه مکاتبات الکترونیکی و ایمیل های خریداران و سایر کاربران با وطن وب هاست در آنجا ثبت و از طریق شماره تیکت قابل پیگیری است.

تعرفه: فهرست کامل سرویس های قابل ارائه همراه با ویژگی ها و محدودیت ها و مشخصات آن ها.

Spam  (هرزنامه): ارسال ایمیل خواه سهواً و خواه عمداً به فردی، بدون اینکه گیرنده تمایل به دریافت آن ایمیل داشته باشد.

Spam Cop: وب سایت شناسائی و مقابله با اسپم  Spamcop.net

IDC: مرکز خدمات داده ای اینترنت Internet Data Center

تحویل خدمات: ارائه شناسه یا کلمه عبور استفاده از سرویس های خریداری شده و یا اعلام انجام سایر خدمات و سرویس ها بر اساس فاکتور یا قرارداد بین خریدار و وطن وب هاست.

کاربر وب سایت: کلیه اشخاصی که از سراسر دنیا وب سایت را مشاهده و مرور می کنند.

منابع RAM: میزان استفاده از حافظ اصلی سرور یا سرورهایی که به وب سایت خریدار سرویس دهی می کنند وقتی که کاربران آن سایت در حال استفاده و مشاهده آن سایت می باشند.

منابع CPU: میزان استفاده از پردازنده سرور یا سرورهایی که به وب سایت خریدار سرویس دهی می کنند جهت پردازش درخواست ها و هرگونه پردازش آن سایت نسبت به یک هسته به صورت درصد وقتی که کاربران آن سایت در حال استفاده و مشاهده آن سایت می باشند.

Disk Space: میزان فضایی که برای ذخیره کلیه فایل های خریدار اعم از وب سایت، ایمیل ها، پایگاه های داده و همچنین لاگ های آن ها توسط یک وب سایت مصرف می گردد.

Bandwidth: میزان رد و بدل اطلاعات بین کاربران وب سایت و سرور جهت نمایش و عملکرد یک وب سایت، همچنین میزان رد و بدل اطلاعات بین دو سرور در صورتی که این اطلاعات به منظور سرویس دهی به کاربران آن وب سایت باشد.

Data Transfer: میزان تجمعی رد وبدل اطلاعات بین کاربران وب سایت و سرور یا سرورهای سرویس دهنده به وب سایت خریدار.

بالا بودن سرور: در دسترس بودن عمومی سرور در شبکه اینترنت در حداقل نقطه مختلف از دنیا بسته به سرویس های مختلفی که روی یک سرور قرار دارد باید پاسخ تست های زیر مثبت باشد:

وب سرور: ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت از طریق telnet

ایمیل سرور: ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت یا از طریق telnet

دیتابیس سرور: پاسخ دهی سرور روی پورت ms sql server و my sql و maria db

Uptime: نسبت میزان زمانی که کلیه سرویس های سرویس دهنده به وب سایت خریدار درشبکه اینترنت بالا می باشند به کل مدت قرارداد سرویس دهی به درصد، در صورتی که وب سایت یا برخی از سرویس ها به دلیل عدم رعایت بند های این قرارداد به حالت تعلیق درآیند در این زمان محاسبه نمی شود.

Downtime: نسبت میزان زمانی که کلیه سرویس های سرویس دهنده به وب سایت خریدار درشبکه اینترنت پایین می باشند به کل مدت قرارداد سرویس دهی به درصد، در صورتی که وب سایت یا برخی از سرویس ها به دلیل عدم رعایت بند های این قرارداد به حالت تعلیق درآیند در این زمان محاسبه نمی شود.

2 - هویت

هویت خریدار: خریدار شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در پرتال پشتیبانی وطن وب هاست وجود دارد و سرویس های خریداری شده تحت حساب وی مدیریت می شود. در مورد خریداران با هویت شخص حقوقی، یک نفر نماینده تام الاختیار در پرتال کاربران معرفی می گردد.

به صورت پیشفرض شخص ثبت نام کننده که مشخصات وی در پرتال پشتیبانی وطن وب هاست وجود دارد و سرویس های خریداری شده تحت حساب وی مدیریت می شود نماینده تام الاختیار تلقی می گردد. این نماینده نسبت به سرویس تهیه شده همانند خود شخص حقوقی اختیار تام دارد.

وظیفه اعلام کتبی نماینده جدید در آینده بر عهده خریدار بوده و وطن وب هاست در صورت عدم دریافت اعلام کتبی مسئولیتی نسبت به حقوق و عملکرد مالکیتی و مسئولیتی خریدار نخواهد داشت.

برای حفظ حقوق قانونی خریداران، کلیه خریداران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود شامل تایید شماره موبایل، کپی شناسنامه، کپی کارت ملی برای اشخاص حقیقی و برای اشخاص حقوقی درخواست شخص حقوقی همراه با کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات به وطن وب هاست می باشند.

در صورتیکه وطن وب هاست، در هنگام تکمیل فرآیند خرید و ثبت نام به جهت تسهیل و تسریع امور اقدام به دریافت و کنترل این مدارک ننماید پس از آن حق دریافت این مدارک همواره برای وطن وب هاست محفوظ است.

 با عدم ارائه مدارک در زمان مقرر، حقوق مالکیتی خریدار ملغی محسوب می شود و ضمنا عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیماً بر عهده خریدار خواهد بود و وطن وب هاست هیچگونه مسئولیتی در قبال کنترل صحت امضاء خریداران و نمایندگان آن ها ندارد.

خریدار اذعان می نماید که اطلاعات هویتی و آدرس ها و شماره تماس و کلیه اطلاعات ارائه شده صحیح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آن ها در پرتال پشتیبانی کاربران می کوشد.

وطن وب هاست حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از خریدار دریافت نماید.

وطن وب هاست حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و دریافت مستندات نسبت به تعلیق کلیه سرویس های خریدار اقدام نماید.

مالکیت سرویس و کلیه مسئولیت ها و حقوق مرتبط با آن، بر عهده خریدار و یا نماینده خریدار هریک به تنهائی می باشد.

در صورتیکه به درخواست خریدار و در راستای کاهش هزینه و یا بهبود کیفی خدمات نگهداری و تمدید، به جای مشخصات خریدار مشخصات مجموعه ارائه کننده خدمات، ثبت شده باشد همچنان مالکیت و کلیه حقوق و مسئولیت ها بر عهده خریدار خواهد بود.

در جهت الزام احراز هویت کاربران توسط ارایه دهنده گان خدمات اینترنتی، وطن وب هاست برای مسدود سازی جزء یا تمام خدمات کاربرانی که هنگام ثبت سفارش و یا در هنگام ثبت نام، اطلاعات غیر واقعی و جعلی در سامانه ثبت نموده اند، در هر زمان مختار می باشد.

رفع انسداد خدمات فقط با دستور قضایی و یا با احراز هویت مالک خدمات به شکل ارسال مدارک شناسایی لازم و مورد درخواست وطن وب هاست ممکن می باشد.

بدیهی است در صورت عدم اثبات و تایید هویت مالک خدمات و سرویس ها، وطن وب هاست از ارائه دسترسی به هرگونه سرویس، دامنه و بک آپ معذور می باشد.

در صورتیکه برای وطن وب هاست اثبات گردد که اطلاعات حقیقی کاربر با اطلاعات ثبت نامی در پرتال پشتیبانی کاربران مغایرت داشته و یا کاربر از مشخصات جعلی و یا غیر واقعی استفاده نموده است و یا کاربری با بیش از یک حساب کاربری با اطلاعات مختلف و یا اطلاعات همسان و برابر، اقدام به دریافت سرویس نموده باشد، وطن وب هاست حق انسداد و حذف حساب کاربری و کلیه سرویس های کاربر خاطی را برای خود مخفوظ می دارد.

خریدار موظف است به جهت تغییر اطلاعات کاربری در سیستم، مانند تغییر ایمیل، نام و نام خانوادگی، شماره موبایل، آدرس، کد پستی و غیره، مدارک شناسایی همچون تصویر کارت ملی معتبر خود را ارائه نماید.

3- نحوه ارتباط طرفین باهم

روش ارتباطی مستند وطن وب هاست با خریدار، آدرس ایمیل خریدار است که در حساب کاربری وی در پرتال پشتیبانی کاربران ثبت شده است.

خریدار موظف است که در نخستین مرحله بعد از ثبت نام، جهت اطمینان یافتن از دریافت ایمیل های وطن وب هاست و همچنین تایید اصالت ایمیل، نسبت به بررسی ایمیل ثبت شده خود در مراحل ثبت سفارش یا ثبت نام اقدام نماید.

وطن وب هاست از این ایمیل برای ارسال یادآورهای ثبت، تمدید و تعلیق سرویس استفاده خواهد کرد و ممکن است ایمیل های یادآور به هر دلیل مانند اسپم شناخته شدن، بلاک بودن آی پی سرور توسط میزبان ایمیل و هر دلیل دیگری توسط خریدار دریافت یا ملاحظه نشده و در نتیجه، سرویس مورد نظر به دلیل عدم پرداخت صورت حساب تمدید توسط کاربر، مسدود و حتی حذف گردد.

در شرایط ذکر شده وطن وب هاست هیچ مسئولیتی در قبال عدم دریافت آگاه ساز ها توسط کاربر نخواهد پذیرفت و بررسی دریافت ایمیل ها و اطلاعیه های آگاه ساز به عهده کاربر می باشد.

شایان ذکر است آرشیو ایمیل های ارسالی توسط وطن وب هاست به کاربر، در پرتال پشتیبانی کاربران قابل رویت است.

همچنین این روش تنها روش آگاهسازی مورد تایید وطن وب هاست می باشد و پیامک های آگاه سازی که توسط وطن وب هاست ارسال می شود و سایر روش ها و موارد دیگر، صرفاً به عنوان یک روش آگاه سازی اضافه بر مورد فوق مورد استفاده قرار می گیرند.

روش ارتباطی مستند خریدار با وطن وب هاست، ثبت تیکت در پرتال پشتیبانی کاربران با دریافت شماره پیگیری تیکت از وطن وب هاست خواهد بود.

استفاده از ایمیل برای تسهیل انجام کار مقدور بوده لیکن روش مستند در موارد شبهه انگیز برای خریدار محسوب نمی گردد.

وطن وب هاست مسئولیتی نسبت به تبعات و خسارات وارد بر خریداری که اطلاعات تماس تغییر یافته خود را از طرق معتبر به اطلاع نرسانده است ندارد.

کاربر موظف است با رعایت کمال ادب و احترام با کارمندان صحبت نماید در صورت هرگونه بی احترامی و توهین، سرویس به هر دلیلی مسدود شده و وطن وب هاست با توجه به صلاحدید می تواند سرویس مورد نظر را حذف نموده و هیچ بازگشت هزینه ای متوجه وطن وب هاست نخواهد بود.

4- تغییرات

تغییرات قوانین: قوانین وطن وب هاست تابعی است از قوانین بین المللی ناظر بر سرویس های قابل ارائه توسط وطن وب هاست و از آنجا که این قوانین در سطح دنیا به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، وطن وب هاست حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می دارد و نسخه قوانین بروز شده را از طریق لینک به صفحه قوانین در وب سایت خود در دسترس عموم قرار می دهد.

ضمناً وطن وب هاست هیچگونه مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی درخصوص تغییرات احتمالی نداشته و خریدار می بایست موارد را عندالزوم مطالعه و کنترل نماید.

تغییرات تعرفه: در صورت تغییر تعرفه در حین استفاده از سرویس، خریدار در صورت تمایل به ارتقا در سرویس فعلی خود موظف به رعایت قیمت های جدید خواهد بود.

در صورت تغییر تعرفه در سررسید، خریدار در صورت تمایل به تمدید سرویس موظف به رعایت قیمت های جدید در سررسید خواهد بود.

تغییرات تعرفه از طریق وب سایت منعکس شده و خریدار موظف به تبعیت از آن می باشد مگر اینکه پیش فاکتور مهلت داری در اختیار وی باشد که قبل از تغییرات تعرفه صادر گشته باشد.

هزینه های کارشناسی نیروی فنی و یا سایر خدماتی که در هنگام استفاده از یک سرویس اولیه خریداری شده مورد نیاز واقع می گردد تابع تعرفه روز درخواست جدید خریدار می باشد.

ارتقاء سرویس از یک سرویس به سرویس بالاتر در صورتی که سرویس در همان گروه محصول باشد، انجام می گیرد و مابه التفاوت هزینه آن محاسبه و اخذ می گردد.

تنزیل سرویس از یک سرویس به سرویس پایین تر در صورتی که سرویس در همان گروه محصول باشد، تنها در پایان دوره سررسید و در صورتی که امکانات و منابع استفاده شده توسط وی متناسب با سرویس مورد نظر باشد، قابل انجام است و مابه التفاوت هزینه آن محاسبه و به حساب کاربری خریدار در پرتال پشتیبانی مشتریان افزوده می گردد.

تغییرات فنی: وطن وب هاست حق انجام تغییرات فنی، سخت افزاری، نرم افزاری یا شبکه ای را در سرویس های ارائه شده در هر زمان برای خود محفوظ می دارد.

در مورد تغییراتی که سرویس خریدار را تحت تاثیر قرار می دهد وطن وب هاست موظف است از یک یک روز تا یک ماه قبل از اعمال تغییرات، از طریق وب سایت یا پرتال پشتیبانی کاربران و یا ارسال خبرنامه به آدرس Email خریداران اطلاع رسانی نماید. خریدار موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید.

هرگاه به دلیل موارد ضروری، وطن وب هاست امکان اطلاع رسانی را از دست بدهد و یا فوریت های فنی وی را ناچار به این امر نماید مسئولیتی برای اطلاع رسانی زمان و نحوه تغییرات نخواهد داشت.

ضمناً خریدار به وطن وب هاست وکالت می دهد تا در زمان مورد نیاز در جهت بهبود سطح کیفی سرویس اقدام به انجام فعالیت های سخت افزاری و نرم افزاری روی سرورهای اختصاصی و سرویس های میزبانی نماید.

تغییرات مالکیت: تغییرات مالکیت سرویس تنها از طریق درخواست کتبی خریدار و یا ارسال ایمیل درخواست مذکور از طریق آدرس ایمیل موجود در حساب کاربری وی در پرتال کاربران انجام می گردد.

وطن وب هاست در راستای حفظ حقوق خریداران خود حق دارد مدارک شناسایی متقاضی تغییر مالکیت را جهت احراز هویت وی و انطباق با مشخصات مالک سرویس دریافت دارد.

وطن وب هاست می تواند تا زمانی که اطلاعات کافی در مورد موارد مشکوک پیدا نکرده است، اقدامی برای تغییر مالکیت یک سرویس صورت ندهد.

5- تحویل خدمات

پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار، با آماده تحویل شدن سرویس خریداری شده، مراتب از طریق ایمیل مندرج در حساب کاربری و یا برگه سرویس به خریدار اطلاع داده می شود. عدم دسترسی خریدار به آدرس ایمیل مانع تحویل سرویس نمی گردد.

خریدار در صورتیکه در بازه زمانی تحویل، ایمیل مذکور را دریافت ننماید موظف است حداکثر یک روز پس از پایان زمان تحویل، به صورت کتبی و با امضای نامه، مراتب را به دپارتمان پشتیبانی وطن وب هاست اعلام نماید.

در صورت بروز شرایط ویژه فنی و یا محدودیت هایی که تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود، وطن وب هاست مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس تا دو برابر خواهد بود.

خریدار حق درخواست لغو سرویس خریداری شده تحویل نشده را تا قبل از سپری شدن دو برابر زمان تحویل مجاز آن سرویس نخواهد داشت.

وطن وب هاست مسئولیتی در قبال عدم استفاده خریدار از سرویس خریداری شده و تحویل شده ندارد.

سرویس های مرتبط با دامنه ای که توسط وطن وب هاست ثبت و یا تمدید نشده اند و نزد ثبت کننده دیگری می باشند در هنگام پرداخت فاکتور تحویل شده فرض می گردند.

حداکثر زمان تحویل: حداکثر زمان تحویل برای سرویس های وطن وب هاست با عنایت به شرایط عمومی و با فرض بدترین حالات ممکن به شرح ذیل است:

– سرور اختصاصی دو هفته کاری

– سرور مدیریت شده هفت روز کاری

– سرور مدیریت نشده سه روز کاری

– گواهینامه های امنیتی سه روز کاری

– ثبت دامنه سه روز کاری

– سرویس میزبانی وب سه روز کاری

در صورت عدم تکمیل سفارش در محدوده حداکثر زمان تعریف شده، خریدار موظف به اعلام کتبی به انضمام امضاء ذیل نامه به دپارتمان فروش وطن وب هاست و دریافت رسید ارسال می باشد.

پس از ثبت دامنه و ارائه اطلاعات آن به خریدار، وطن وب هاست هیچ مسئولیتی نسبت به آن دامنه نخواهد داشت.

در مورد ثبت دامنه های ملی ir که می بایست توسط پژوهشگاه دانش های بنیادی (مرکز ایرنیک) تایید و فعال گردد با توجه به اینکه به طور کلی وطن وب هاست کنترلی در زمان تایید دامنه نداشته و همچنین به دلیل نقص در مدارک یا مشخصات ممکن است مدت زمان تایید دامنه به طول انجامد، زمان رزرو اولیه دامین مبنای تحویل قرار می گیرد.

تطابق با سفارش: در صورت وجود هرگونه مغایرت در سرویس ارائه شده به خریدار با مشخصات سرویس، خریدار موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت یک روز کاری از تاریخ فاکتور اعلام نموده و وطن وب هاست موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد در غیر اینصورت مسئولیت وطن وب هاست صرفاً محدود به اصلاح سرویس پس از تاریخ اعلام خریدار و فقط تا پایان زمان سرویس در فاکتور می باشد و زمان سرویس دهی افزایشی نخواهد یافت.

سرور های مجازی و اختصاصی به صورت مدیریت نشده (Self Managed) به کاربر تحویل داده می شوند و مدیریت سرور ها به عهده کاربر می باشد لازم به ذکر است وطن وب هاست در صورت امکان تمام تلاش خود را در جهت بالا بردن سطح پشتیبانی نرم افزاری خواهد کرد.

6- امنیت و محرمانگی

به طور کلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط های ارتباطی مانند پست، دورنگار و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه، امنیت دارد. در کلیه این محیط ها امنیت مطلق نیست و امنیت نسبی می باشد و ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند.

به همین دلیل ضمن آنکه وطن وب هاست تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به صورت محرمانه می نماید، با این حال از جانب احتیاط از خریداران می خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را نا امن فرض نمایند.

وطن وب هاست هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود نمی پذیرد.

وطن وب هاست مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی از نرم افزارها، اپلیکیشن ها و یا برنامه های مورد استفاده خریدار ندارد.

وطن وب هاست مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده ما بین خریدار و سرورهای خود ندارد لکن به جهت ایمن سازی بر روی کلیه سرورهای میزبانی وب خود گواهینامه امنیتی SSL به صورت رایگان صادر می نماید.

وطن وب هاست مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور سرویس های خریدار، توسط اشخاص ثالث ندارد.

وطن وب هاست موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده ها و نرم افزارهای موجود در سرویس خریدار می باشد و همچنین آن را به غیر از دریافت دستور قضایی در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.

وطن وب هاست تلاش خود را برای حصول بالاترین سطح امنیت ممکن برای حساب کاربری خریداران انجام می دهد از این رو وطن وب هاست نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت خریدار از لحاظ نگهداری امنیت حساب خود می باشد مسئولیتی ندارد. شما مسئول حفظ امنیت حساب خود هستید.

7- فعالیت های غیر مجاز خریدار

تخطی از هر یک از شرایط درج شده در ذیل موجب تعلیق سرویس می شود. وطن وب هاست تنها تشخیص دهنده تخطی از شرایط مندرج می باشد.

وطن وب هاست حق قطع سرویس بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس دهی را برای خود محفوظ می دارد.

زمانی که وطن وب هاست از تخطی خریدار از شرایط مندرج اطلاع پیدا می کند نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد، در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه تخلف سرویس خریدار به صورت موقت مسدود گردد.

پس از تکمیل بررسی ها وطن وب هاست بسته به نوع تخلف، مجاز به محدودسازی، تعلیق یا قطع سرویس فرد خاطی خواهد بود. همچنین وطن وب هاست در صورت لزوم حق پیگرد قانونی متخلف را نیز برای خود محفوظ می دارد.

هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری سرورها و همچنین قوانین عمومی و بین المللی خلاف باشد نیز تخلف از شرایط سرویس و قوانین خدمات محسوب می گردد.

وطن وب هاست هیچگونه وجهی به خریدار متخلف از شرایط سرویس و قوانین خدمات، تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود. همچنین خریدار متخلف مسئول جبران خسارت وارده به وطن وب هاست خواهد بود.

– استفاده از کلیه سرویس های وطن وب هاست به جهت مقاصدی چون هک، پورت اسکن، تورنت، نت اسکن، کلاهبرداری، فیشینگ و MTProxy.

– استفاده از نرم افزارها بدون رعایت حق کپی رایت ایران و بین الملل.

– نصب و یا استفاده برنامه ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد.

– ارسال یا اجرای فایل های اجرایی مانند فایل هایی با پسوند exe ،com ،bat ، vbs و امثالهم، در صورت وجود این فایل ها بدون اخطار از فضای خریدار حذف می شود و با خریدار متخلف برخورد می گردد.

– استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروس ها و یا سورس هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد.

– استفاده از تروجان، شل، اسکریپت های مخرب و اسکریپت به زبان های مختلف برنامه نویسی برای ایجاد دسترسی غیر مجاز به منابع سرورها و سایت ها.

– استفاده از پلاگین های مخرب و یا سایر برنامه های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس و سایر سرویس های دیگر وطن وب هاست و سایر خریداران گردد.

– وجود فایل های حاوی ویروس عمداً و یا سهواً در فضای سرویس مورد خریداری.

– وجود فایل های حاوی ماینر به هر نحو.

– ارسال هرزنامه (Spam) عمداً و یا سهواً (ملاک، گزارش Spam cop یا سایت های مشابه و یا بررسی تیم فنی وطن وب هاست می باشد.) حتی اگر از سرویس میل سرویس دهنده ثالثی استفاده شده باشد.

– ارسال ایمیل بصورت گروهی و تعداد بالا.

– گزارش فنی وطن وب هاست و یا IDC که سرور میزبانی در آن می باشد نسبت به انجام اعمال مغایر قوانین.

– عدم رعایت قوانین جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران (خریدار موظف به کسب اطلاع کامل در مورد این قوانین می باشد.)

– استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستمهای اشخاص ثالث.

– راه اندازی Mail Server Open Relay.

– انجام فعالیت IRC.

– عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس.

– مختل کردن امنیت سیستم یا شبکه.

– انجام فعالیت هایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات وطن وب هاست به خریدار و یا سایر خریداران گردد.

در صورت بروز چنین مسائلی وطن وب هاست حق مسدود سازی و حذف سرویس همچنین پیگرد قانونی و شکایت از متخلف به مراجع قانونی را برای خود محفوظ می دارد.

زمانی که برای یکی از سرویس های خریدار از طرف مراجع ذیصلاح ملی و بین المللی، دیتاسنتر، افراد حقیقی و یا حقوقی تخلفی گزارش شود، وطن وب هاست می تواند سرویس مشترک را بدون اخطار قبلی مسدود و به تخلف گزارش شده راساً رسیدگی کند.

حداکثر یک روز بعد از زمان گزارش تخلف یا شکایت، خریدار موظف می باشد که به تخلف مربوط رسیدگی و پاسخ خود را برای وطن وب هاست ارسال نمایید.

در صورت عدم رسیدگی و یا پاسخ گویی خریدار ظرف مدت زمان تعیین شده، وطن وب هاست می تواند سرویس مشترک را لغو نماید و تعهدی در خصوص ارائه بک آپ و اطلاعات خریدار ندارد.

در صورتی که شکایت طرح شده از خریدار، خسارتی را برای وطن وب هاست ایجاد نماید خریدار موظف به جبران کلیه خسارت های مادی و معنوی وارد شده می باشد.

در صورت تکرار تخلف از طرف خریدار، وطن وب هاست می تواند کاربر متخلف را به دلیل عدم توجه و رسیدگی به امور سرویس خود، جریمه همچنین کلیه سرویس های وی را مسدود و یا لغو نماید.

نمونه هایی از اختلال در امنیت سیستم یا شبکه شامل موارد ذیل می شود:

  • دسترسی یا استفاده غیر مجاز از داده های سیستم یا شبکه.
  • هر گونه تلاش برای جستجو، اسکن یا آزمایش آسیب پذیری یک سیستم یا شبکه.
  • مداخله در خدمات ارائه شده به هر کاربر، میزبان یا شبکه.
    • شامل: تلاش برای دسترسی به اطلاعات نامه های الکترونیکی، تلاش عامدانه برای پر کردن فضای یک سیستم، تلاش برای تغییر و یا حذف اطلاعات وب سایت ها بدون مجوز از مالکان آن ها، کرک کردن برنامه ها و وب سایت ها و غیر.
8- محدوده استفاده از منابع

وطن وب هاست محدوده استفاده از منابع سرویس ها را برای عموم سرویس ها در صفحه مشخصات هر سرویس مندرج کرده است.

لیکن موارد زیر نیز باید در نظر باشند:

– حداکثر میزان استفاده از CPU مجاز بر اساس مشخصات مندرج در صفحه محصول.

– حداکثر میزان استفاده از Ram مجاز بر اساس مشخصات مندرج در صفحه محصول.

– حداکثر Data Transfer مجاز بر اساس مشخصات مندرج در صفحه محصول.

– حداکثر Disk Space مجاز بر اساس مشخصات مندرج در صفحه محصول.

– حداکثر تعداد پردازش مجاز بر اساس مشخصات مندرج در صفحه محصول.

ملاک تشخیص، نرم افزارهای کنترلی و واحد فنی وطن وب هاست خواهد بود. وطن وب هاست در صورت تجاوز منابع سرویس کاربر از حدود تعیین شده، حق انسداد سرویس بدون اخطار قبلی تا تعیین وضعیت را خواهد داشت و مراتب را به اطلاع خریدار خواهد رساند.

در اینصورت، وطن وب هاست پس از ارتقا سرویس توسط خریدار و یا کاهش مصرف، اقدام به بازگشایی سرویس و ارائه مجدد سرویس دهی خواهد نمود.

در صورت انسداد سرویس پرمصرف و تقاضای خریدار به جهت بازگشایی سرویس و کاهش مصرف، این فرصت تنها یکبار در اختیار خریدار قرار می گیرد و در صورت مصرف غیرمجاز مجدد، بازگشایی سرویس تنها منوط به ارتقا سرویس خواهد بود.

در صورتیکه خریدار در استفاده از برخی منابع که قابل اندازه گیری نیستند از حد استاندارد سرویس تجاوز نماید به تشخیص بخش فنی، وطن وب هاست حق انسداد سرویس تا تعیین تکلیف جدید را دارد.

9- محتوی

سرویس های وطن وب هاست می بایست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد.

انتقال، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیماً به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است. این مورد می تواند شامل موارد زیر باشد. (البته محدود به موارد زیر نیست.)

– قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی رایت بدون مجوز.

– استفاده غیر مجاز از علائم تجاری دیگران.

– استفاده غیر مجاز از لوگو های دیگران.

– هرگونه تخلف از قوانین جرایم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران.

– اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور.

– انتشار اکاذیب علیه دیگران.

– کلاه برداری های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود.

– سایت های فعال در زمینه HYIP و یا دارای سیستم هرمی

– فروش یا تبلیغ هرگونه کالا یا خدمات غیر مجاز طبق قوانین جاری ایران و کشوری که سرورها در آن قرار دارد.

– سایت های مرتبط یا حامی گروه های شناخته شده تروریست بین المللی.

– سایت های شرط بندی و قمار.

– استفاده از سرویس های وطن وب هاست برای نگهداری، ارسال، نمایش، انتقال، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده های مرتبط با مسائل جنسی همچنین سایت های شرط بندی.

به هر شکل مسئولیت محتوای درج شده در سرویس خریدار و یا متصل به دامنه خریداری شده از وطن وب هاست تماماً بر عهده خریدار است. این مسئولیت شامل موارد تخلف عمدی و سهوی و یا مواردی که توسط اشخاص ثالث نیز انجام می پذیرد نیز خواهد بود.

در صورت عدم رعایت قوانین جرائم رایانه ای جبران کلیه خسارات و هزینه های مادی و معنوی کلی و جزئی وارد بر وطن وب هاست در پاسخگویی به مراجع ذیصلاح بر عهده خریدار خواهد بود.

وطن وب هاست برطبق قانون موظف است در صورت رویت موارد مجرمانه نسبت به انسداد سرویس ها و اقامه دعوا و ارائه اطلاعات خریدار که محتوای مجرمانه در سرویس خود و یا در سرویس متصل به دامنه خود را دارد به مراجع قضایی اقدام نماید.

10- مسئولیت خریدار

خریدار موظف است که کلیه قوانین وطن وب هاست و جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید. درصورت عدم رعایت، وطن وب هاست حق انسداد سرویس به صورت موقت یا دائم و پیگرد قانونی و دریافت خسارت از وی را دارد و خریدار موظف به جبران کلیه خسارات و هزینه وارده بر وطن وب هاست می باشد.

همچنین هیچ وجهی بابت فسخ سرویس و یا ایام باقیمانده سرویس یا خسارت وارده به خریدار متخلف، پرداخت نخواهد شد.

خریدار مسئول عملکرد خود در رابطه با سرویس تهیه شده می باشد همچنین می بایست به حقوق سایر خریداران دیگر احترام بگذارد.

وطن وب هاست حق تعلیق یا قطع دائم سرویس خریدارانی که به صورت خواسته یا ناخواسته موجب اختلال در سرویس سایر خریداران می گردند را برای خود محفوظ می دارد. ضمناٌ خریدار حق هیچ گونه اعتراضی را نخواهد داشت.

خریدار همواره موظف به رعایت قوانین وطن وب هاست خواهد بود.

کلیه مسئولیت های عدم استفاده صحیح از سرویس خریداری شده با خریدار می باشد و وطن وب هاست تنها مسئول ارائه سرویس بر اساس تعهدات فنی اعلام شده در تعرفه خود می باشد.

11- پشتیبانی

وطن وب هاست تنها مسئولیت سرویس دهی در حوزه خرید را دارد.

در خصوص اختلالات و موارد دیگر مانند ارتباط اینترنت خریدار، برنامه نویسی وب و نرم افزارها، سیستم مدیریت محتوی و افزونه ها و ماژول های آن، مشکل دامنه ای که نزد دیگران ثبت شده است و غیره مسئولیتی متوجه وطن وب هاست نمی باشد.

تنها ملاک وجود اختلال در سرویس، گزارش واحد فنی وطن وب هاست می باشد.

ارائه خدمات پشتیبانی در وطن وب هاست تنها از طریق پرتال پشتیبانی کاربران و به صورت ثبت تیکت می باشد. نحوه پاسخگویی به تیکت ها در طول روز در ساعات تصادفی می باشد.

تنها راه رسمی ارتباط و پیگیری، تیکت پشتیبانی می باشد و شماره تماس و سامانه پیامکی راه رسمی پشتیبانی مجموعه قید نشده است. ارتباط تلفنی و اطلاع رسانی پیامکی تنها به عنوان راهی به جهت ارتباط سریعتر قرار داده شده است. پاسخگویی تنها از طریق تیکت، رسمی و دارای اعتبار است.

عدم رضایت از خدمات بخش پشتیبانی و فنی می بایست به سرعت (ظرف ۲۴ ساعت) از زمان وقوع به واحد مدیریت از طریق پرتال پشتیبانی کاربران اعلام گردد.

سرویس ها و رویه عمومی وطن وب هاست بر اساس استانداردهای بین المللی و مصالح وطن وب هاست تعریف شده و برای خریدار خاص غیر قابل تفکیک و تغییر است و خریدار موظف است بررسی لازم خود را قبل از خرید سرویس بعمل آورده باشد.

وطن وب هاست مسئولیتی در قبال عدم تطابق سرویس خریداری شده با نیاز خریدار ندارد.

وطن وب هاست نسبت به نصب و عملیاتی شدن نرم افزارهایی که مورد تائید بخش فنی نمی باشد مسوولیتی ندارد.

وطن وب هاست هیچگونه مسئولیتی در مقابل حوادث ناخواسته و خسارات غیر مستقیم و مستقیم وارد بر خریدار در استفاده از سرویس و یا اطلاعات ندارد.

12- قوانین خاص دامنه

کاربر موظف است که اطلاعات جامعی در رابطه با مالکیت دامنه در دوره انقضاء از وطن وب هاست کسب کند. بدیهی است در صورت عدم تمدید دامنه در موعد مقرر و ورود دامنه به دوره انقضاء، تمدید دامنه منوط به پرداخت جریمه به کارگزار دامنه خواهد بود.

همچنین در صورت عدم تمدید دامنه در دوره انقضاء، مطابق با قوانین کارگزار دامنه، دامنه از مالکیت صاحب امتیاز خارج و برای ثبت توسط همگان آزاد خواهد شد. بدیهی است وطن وب هاست مسولیتی در قبال عدم تمدید دامنه و ثبت دامنه توسط غیر، بعد از دوره انقضا نخواهد داشت.

تمدید یک دامنه تاریخ گذشته در صورت امکان تمدید، ممکن است دارای جریمه تاخیر نسبت به تعرفه عادی باشد که این جریمه مطابق با قوانین ICANN و ثبت کننده اصلی اخذ می گردد.

تاریخ مستند برای مدت ثبت دامنه، سرویس whois وطن وب هاست می باشد. (در خصوص دامنه های ملی ir. استعلام از ثبت کننده مستند خواهد بود.)

اگر در سفارش خریدار، دامنه ای باشد که ثبت کننده مرجع، آن را ثبت ننماید و یا در حین تکمیل مراحل ثبت، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت گردد و یا انتقال دامنه ای به وطن وب هاست باشد که به هر دلیل انجام نگردد، وطن وب هاست تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت به حساب خریدار در پرتال پشتیبانی کاربران می باشد.

از آنجا که وطن وب هاست ثبت و تمدید و انتقال دامنه را برای خریدار به صورت واسط انجام می دهد عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی و ملی نسبت به ثبت و انتقال و یا تمدید دامنه به هر دلیل، مسئولیتی را متوجه وطن وب هاست نخواهد کرد.

خریدار موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه برای خود تحقیق لازم را به عمل آورده و وطن وب هاست در صورت ادعای شخص ثالث صاحب حق مورد تایید وطن وب هاست و مراجع ذیصلاح ملی و بین المللی، آن دامنه را مسدود نموده و به رای مراجع و یا قوانین بین المللی عمل می نماید.

به جهت ثبت دامنه های ملی ir می بایست سبد خرید ایرنیک خالی باشد. (نباید در ایرنیک دامنه برای ثبت سفارش قرار داده شده باشد.)

امکان ثبت دامنه های ملی ir با مشخصات خارجی در وطن وب هاست وجود ندارد.

وطن وب هاست مسئولیتی در قبال فیلتر بودن احتمالی دامنه ها نمی پذیرد و نقشی در فیلتر کردن یا رفع فیلتر دامنه ها ندارد.

وطن وب هاست مسئولیتی در قبال تایید نشدن دامنه های ملی ir توسط مرکز ایرنیک ندارد. درصورت تائید نشدن دامنه ملی ir از سمت مرکز ایرنیک، وطن وب هاست تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت به حساب خریدار در پرتال پشتیبانی کاربران می باشد.

وطن وب هاست مسئولیتی در قبال ثبت نشدن دامنه های رند، پریمیوم و دامنه هایی که در لحظه ممکن است چندین نفر درخواست ثبت آن را بدهند ندارد.

13- قوانین خاص میزبانی

وطن وب هاست مسئولیتی در قبال تحویل داده های موجود در فضای میزبانی وب به خریدار نداشته و خریدار خود موظف به بک آپ گیری خواهد بود.

وطن وب هاست مسئولیتی نسبت به بارگذاری Upload اطلاعات در فضای میزبانی خریدار و یا Download اطلاعات وی به صورت رایگان ندارد.

وطن وب هاست مسئولیتی نسبت به نصب نرم افزار، سیستم مدیریت محتوی و ماژول ها و افزونه های آن ها برای خریدار به صورت رایگان ندارد.

خریدار نباید از سرویس میزبانی وب به عنوان هاست دانلود استفاده نماید همچنین استفاده از Rapidleech و اسکریپت های مشابه آن ممنوع می باشد.

  • استثناء: هاست هایی که تحت عنوان هاست دانلود ارائه می شوند از این قاعده مستثنی می باشند.

راه اندازی سایت های هک، آپلود سنتر، شرط بندی، قمار، مستهجن، همسریابی و چت روم بر روی سرویس های میزبانی وطن وب هاست ممنوع می باشد.

در صورتی که برای هر یک از سرویس های خریدار تخلفی گزارش شود، خریدار می پذیرد که وطن وب هاست مجاز می باشد تا با ورود به سرویس خریدار اطلاعات و فایل های غیرمجاز را پاک سازی کند.

وطن وب هاست تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می کند ولی خریدار خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنایی داشته و وطن وب هاست مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.

وطن وب هاست تنها پاسخگوی مسائل و مشکلات فنی سرویس هاست و دامین می باشد و کلیه مسائل و مشکلات نرم افزارها، سیستم مدیریت محتوی، ماژول ها و افزونه ها و موارد نصب شده بر روی هاست بر عهده خریدار می باشد.

وطن وب هاست اختیار کامل و حق دارد در صورت لزوم به تغییر لوکیشن و یا دیتاسنتر سرورهای میزبانی وب در هر شرایطی اقدام نماید. مراتب انتقال سرور تا ۲۴ ساعت پیش از انتقال به سمع و نظر کاربر طریق یکی از طرق اطلاع رسانی (ایمیلی، تیکت پشتیبانی، پیامکی و یا تلفنی) خواهد رسید.

لازم به ذکر است، به دلیل حفظ کیفیت سرویس های وطن وب هاست استفاده از دامنه اضافی بر روی کلیه سرویس های میزبانی وب ممنوع می باشد. کاربر در صورت نیاز به دامین اضافه مسلتزم به پرداخت هزینه اضافه خواهد بود.

14- قوانین خاص اجاره سرور اختصاصی

سرور های اختصاصی به صورت مدیریت نشده (Self Managed) به کاربر تحویل داده می شوند. (مگر اینکه کاربر سرور مدیریت شده تهیه نماید.)

مدیریت سرورها به عهده کاربر می باشد لازم به ذکر است وطن وب هاست در صورت امکان تمام تلاش خود را در جهت بالا بردن سطح پشتیبانی نرم افزاری خواهد کرد.

وطن وب هاست مسئولیتی در قبال پشتیبانی فنی سرور اختصاصی به خریدار نداشته و خریدار موظف به استفاده از ارتباط ریموت خواهد بود.

وطن وب هاست تنها در صورت بروز مشکلاتی که موجب عدم دسترسی به سرور از راه دور می گردد مسئول پشتیبانی فنی سرور بوده و البته در صورتی که بروز مشکل به خاطر سوء عملکرد خریدار باشد هزینه پشتیبانی طبق بررسی دپارتمان فنی وطن وب هاست از خریدار اخذ خواهد شد.

مالک تجهیزات و سخت افزار سرور اختصاصی، وطن وب هاست می باشد و پرداخت هزینه اجاره سرور موجب بروز حقی برای خریدار نمی گردد.

در صورت بروز مشکل سخت افزاری که موجب عدم دسترسی به سرور شود خریدار موظف به اعلام مورد به دپارتمان پشتیبانی وطن وب هاست می باشد که در کمترین زمان پیگیری و مشکل مرتفع گردد.

15- سایر قوانین خاص

خریدار موظف است سرویس هایی که نزد وطن وب هاست تمدید می نماید را از نظر تمدید شدن کنترل نموده و در صورت عدم اعمال مراتب تمدید توسط وطن وب هاست، حداکثر یک روز کاری پس از زمان انقضاء مراتب را کتباً به واحد پشتیبانی ارسال نماید.

هرگونه توافقات خاص با پرسنل به صورت کتبی یا شفاهی و یا به هر شکل دیگر از درجه اعتبار ساقط است.

خریدار موظف است تحویل، تطابق و اجرای صحیح سرویس خریداری شده را کنترل نماید.

وطن وب هاست هیچگونه مسئولیتی برای بدست آوردن دامنه از دست رفته و یا اطلاعات حذف شده و غیره و ذلک را از روی کلیه سرویس های خود پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت.

مسئولیت اطلاع از زمان انقضا سرویس و کنترل آن ها بر عهده خریدار می باشد، لکن وطن وب هاست، انقضاء سرویس های خریدار را از یک روز تا یک ماه قبل از سررسید از طریق پست الکترونیک و پیامک به وی یادآوری می نماید و عدم دسترسی خریدار به پست الکترونیکی خود، مسئولیتی را برای وطن وب هاست ایجاد نخواهد کرد.

وضعیت اعتبار، فهرست سرویس ها و پرداخت های خریدار در حساب کاربری وی در پرتال پشتیبانی کاربران وطن وب هاست قرار دارد و همواره وی می تواند برای آگاهی از وضعیت عملکرد خود از طریق شناسه و کلمه عبور خود به آن مراجعه نماید.

مدت زمان قطع سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات وطن وب هاست، بررسی جرائم و اعمال تشخیص کارشناسی به مدت زمان سرویس دهی افزوده نمی گردد.

امکان دریافت هرگونه سرویس هدیه پیش بینی شده در برخی از سرویس ها تنها در هنگام خرید بسته وجود دارد و طی مدت قرارداد امکان رجوع به آن وجود نداشته و در صورت عدم استفاده هزینه آن به حساب کاربری خریدار واریز نمی گردد.

16- نسخه پشتیبان

نسخه های پشتیبان که توسط وطن وب هاست از سرویس های خریدار به صورت زمان بندی شده در بازه های زمانی مختلف تهیه می شوند صرفاً به جهت اطمینان خاطر وطن وب هاست به جهت حفظ اطلاعات مشتریان در صورت بروز مشکل فنی در سرور، تهیه می شوند. بنابراین مالک این نسخه های پشتیبان وطن وب هاست می باشد و کاربر در خصوص دریافت و مالکیت این نسخه ها ادعایی ندارد.

مشتریان دارای سرویس میزبانی وب که سرویس شان فعال می باشد، امکان تهیه و دانلود نسخه پشتیبان برای شان فراهم است. مشتریان خود موظف به تهیه نسخه پشتیبان و دانلود این نسخه برای استفاده های بعدی خواهند بود.

همچنین به دلیل سیستمی و خودکار بودن فرآیند تهیه نسخه پشتیبان، وطن وب هاست هیچ تضمینی در خصوص صحت و سلامت نسخ پشتیبان گیری شده به صورت خودکار نخواهد داشت و ملاک نسخه پشتیبان صحیح و سلامت، نسخه پشتیبانی است که کاربرخود از سرویس خویش تهیه و در جای دیگری ذخیره کرده است.

به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و فایل ها بر عهده خریداران بوده و همه خریداران می بایست نسخه پشتیبان خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای وطن وب هاست نگهداری نمایند. در صورت بروز هرگونه مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو نسخه های پشتیبان، هیچگونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و وطن وب هاست در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.

مسئولیت گرفتن نسخه پشتیبان در سرویس های سرورهای مجازی، سرورهای اختصاصی و هاست دانلود صرفاً به عهده خود خریدار می باشد و وطن وب هاست در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.

وطن وب هاست جهت امنیت بیشتر، از سرویس میزبانی وب خریداران بصورت هفتگی نسخه پشتیبان تهیه می کند. این نسخه پشتیبان حداکثر تا یک هفته نگهداری خواهد شد و صرفاً ارائه بک آپ به سرویس های فعال در ناحیه کاربری صورت می پذیرد.

امکان ارائه هیچگونه نسخه پشتیبانی (بک آپ) به سرویس های مسدود شده، تعلیق شده، لغو شده، کنسل شده و پایان یافته امکان پذیر نمی باشد و در صورت امکان ارائه بک آپ، وطن وب هاست تعهدی نسبت به ارائه رایگان داده های موجود در آرشیوهای خود به خریدار ندارد.

وطن وب هاست تعهدی نسبت به صحت و کارکرد نسخه های پشتیبان ندارد.

وطن وب هاست تضمینی برای بک آپ گیری به کاربران نمی دهد و همانطور که ذکر شد مسئولیت بک آپ گیری تنها بر عهده کاربران می باشد.

17- شرایط و قوانین مالی

کلیه فاکتورهای سرویس، هفت روز قبل از سررسید سرویس، توسط سیستم به صورت خودکار ایجاد خواهند شد.

در صورت وجود هرگونه مشکل که منجر به عدم صدور فاکتور در موعد مقرر شود هیچگونه اعتراضی مسموع و متوجه وطن وب هاست نخواهد بود.

خریدار موظف است در هنگام خرید سرویس، تاریخ خرید را با تاریخ سررسید بعدی نسبت به بازه زمانی خریداری شده تطابق دهد و پیگیری های مالی را در سررسید مقرر به عهده گیرد.

نحوه پرداخت در پرتال کاربران درج شده است. به طور عمومی خریدار موظف است مدارک پرداخت خود را تا پایان مدت سرویس نگهداری نماید.

خریدار موظف است پرداخت خود را به طور نقدی و یا به صورت آنلاین بپردازد.

در موارد خاص وطن وب هاست حق دارد ضمن تعلیق سرویس، فاکتور خریداری که قسمتی از وجه آن را که در زمان مورد توافق وصول نشده، باطل نموده و خسارات وارده بر وطن وب هاست و هزینه سرویس را از آن کسر نماید.

به دلیل محدودیت های نگهداری داده های حسابداری، فیش بانکی و یا حواله ای که برای افزایش اعتبار و یا پرداخت یک صورت حساب صادر می گردد، تنها تا یک ماه پس از واریز قابلیت استفاده را خواهد داشت.

در صورت عدم پرداخت صورتحساب تمدید سرویس و در نتیجه ابطال سرویس خریداری شده، کلیه خدمات وطن وب هاست به خریدار متوقف و در نتیجه سرویس پایان خواهد یافت.

شایان ذکر است که در صورت پرداخت دیرتر از موعد صورتحساب توسط خریدار، هیچ تغییری در تاریخ سررسید بعدی سرویس اعمال نخواهد شد.

بدیهی است که عدم تمدید صورتحساب در موعد مقرر به منزله انصراف از دریافت سرویس و خدمات ذکر شده از وطن وب هاست می باشد و وطن وب هاست هیچ تعهدی در قبال بازگشایی سرویس مورد نظر یا در اختیار قرار دادن نسخه پشتیبان به کاربر نخواهد داشت و کاربر خود موظف به برداشت اطلاعات مورد نیاز یا نسخه های پشتیبان از روی سرورهای وطن وب هاست در قبل از به پایان رسیدن صورت حساب و انسداد سرویس می باشد. بازگشایی سرویس برای هر مدت زمانی، نیازمند تمدید سرویس فوق الذکر می باشد.

وطن وب هاست، حق تامین و وصول کلیه مطالبات و جرائم، سود تاخیر در پرداخت و سایر هزینه های خود از محل قطع موقت و یا دائم کلیه سرویس ها و اعتبارات خریدار نزد خود را خواهد داشت و در صورتیکه خریدار فوراً (طی ۲۴ ساعت) به اخطار اعلام شده از سوی وطن وب هاست توجه ننماید و پاسخ آن کتباً طی ارسال تیکت پشتیبانی به دپارتمان فنی وطن وب هاست اعلام ندارد، حق هر گونه اعتراض بعدی را از خود سلب می نماید.

لازم به ذکر است مدت قطعی سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات وطن وب هاست به مدت سرویس دهی افزوده نخواهد شد و کلیه مسئولیت های ناشی از این نوع قطع سرویس بر عهده خریدار می باشد.

در صورتی که وطن وب هاست تشخیص دهد هر یک از سرویس های خریداری شده و یا خدمات دریافت شده یک خریدار در زمان تحویل، با حجم بیشتر و یا با امکانات بهتر و یا زمان طولانی تر و یا هر مورد هزینه بر بالاتری از مشخصات مندرج در سرویس یا فاکتور مورد استفاده وی قرار گرفته و یا به هر دلیل خریدار به این حجم بیشتر و یا امکانات بهتر و منابع بیشتر و یا زمان طولانی تر دست پیدا کرده است، حق خواهد داشت مبلغ مابه التفاوت تعرفه ای آن را از خریدار دریافت نماید. پرداخت این هزینه برای خریدار اجباری می باشد و وطن وب هاست حق استیفای طلب خود را از نحوه دریافت بدهی های خریدار خواهد داشت.

18- تخفیفات

وطن وب هاست برای گسترش خدمات و افزایش رضایت خریداران در بازه های مختلف زمانی اقدام به انتشار و توزیع کوپن های خرید با تخفیف ویژه می نماید.

لازم به ذکر است که وطن وب هاست در پذیرش و یا عدم پذیرش این کوپن ها در بازه های تخفیف و ایام خاص مختار می باشد.

هیچ یک از کمک هزینه ها و خدمات مازاد قابل تبدیل به ارزش ریالی و کسر از فاکتور نمی باشد.

لغو یک سرویس و سفارش همان سرویس با استفاده از کد تخفیف تخلف محسوب شده و وطن وب هاست حق انسداد و حذف سرویس کاربر خاطی را برای خود محفوظ می دارد.

19- بازگشت وجه

قوانین بازگشت وجه: کلیه سرویس های وطن وب هاست منوط به شرایط و قوانین جامع وطن وب هاست همچنین قوانین خاص بازگشت وجه که به شرح ذیل آمده است، به استثنای سرویس های خاص، دارای ۷ روز ضمانت بازگشت وجه از زمان پرداخت اولیه سرویس با کسر کارمزد می باشند.

ضمانت بازگشت وجه تنها از زمان خرید سرویس تا ۷ روز پس از تاریخ خرید منوط به کلیه شرایط ”شرایط سرویس و قوانین خدمات وطن وب هاست / بازگشت وجه” معتبر می باشد.

تمدید و یا ارتقای هر سرویس همچنین مبالغی که به صورت افزایش وجه / افزودن وجه به پنل کاربری افزایش داده شود همچنین هزینه ستاپ در سرویس های دارای هزینه ستاپ شامل ضمانت بازگشت وجه نمی شود.

پس از پایان مدت زمان مقرر ضمانت بازگشت وجه، هیچگونه درخواستی مبنی بر بازگشت وجه مسموع نخواهد بود.

بازگشت وجه تنها با درخواست کتبی صاحب حساب کاربری در ناحیه کاربری وطن وب هاست و واریز اینترنتی وجه به شماره حساب و شماره کارت، صاحب اکانت در ناحیه کاربری وطن وب هاست (شماره حساب و کارتی که با آن تراکنش اولیه و خرید انجام پذیرفته است.) با کسر کارمزدهای مربوطه صورت می پذیرد و در صورت مغایرت صاحب حساب با صاحب اکانت در ناحیه کاربری وطن وب هاست، بازگشت وجه انجام نمی پذیرد.

امکان واریز وجه های برگشتی به حساب بانکی پس از تایید واحد فروش در پایان هر ماه شمسی وجود دارد.

حداقل زمان بررسی درخواست بازگشت وجه ۷۲ ساعت می باشد. ۲۴ ساعت از آن مربوط به زمان واریز وجه از سمت درگاه اینترنتی به مجموعه وطن وب هاست می باشد.

سرویس هایی که ضمانت بازگشت وجه ندارند:

کلیه سرویس های خریداری شده با بازه زمانی کمتر از یکسال. (سرویس های ماهیانه، سه ماهه و شش ماهه مشمول بازگشت وجه نمی شوند.)

کلیه هزینه های مربوط به خدمات دامین (شامل ثبت، انتقال و تمدید دامین)

کلیه هزینه های مربوط به سامانه های پیامک (شامل خرید خط، شارژ مستقیم / غیر مستقیم پنل)

سرویس های سرور اختصاصی، سرور مجازی، سرور نیمه اختصاصی، سرور های ابری و تجهیزات و خدمات جانبی مرتبط با آن ها (مانند فایروال، مانیتورینگ، مدیریت سرور، مجازی سازی)

سرویس های میزبانی اختصاصی، سرویس های میزبانی پربازدید، سرویس های نمایندگی میزبانی وب

سرویس های گواهینامه امنیتی SSL برای دامین های ملی و بین المللی

سرویس های جانبی (افزونه سرویس ها) همانند آی پی اختصاصی، DNS اختصاصی

بدهی ها: وطن وب هاست با اعلام و اخطار قبلی در خصوص تسویه بدهی های معوق حق قطع سرویسی که خریدار برای آن بدهکار است و یا سایر سرویس ها و خرید های قبلی خریدار را داشته و می تواند در صورت تمایل با تملک برخی از آن ها معادل مبلغ آن در فاکتور فروش (نسبت به مدت اعتبار آن به کل زمان سرویس) از میزان بدهی (اصل بدهی، جرائم و یا خسارات وارده بر وطن وب هاست) کسر نماید.

وطن وب هاست برای هر روز تاخیر خریدار در تسویه بدهی ها، خسارات و یا جرائم و امثالهم در نظر می گیرد و این خسارات را به صورت روزانه منظور می نماید که بطور یک جا و در هنگام تسویه بدهی، خریدار موظف به تسویه مجموع آن خواهد بود.

جرائم: وطن وب هاست حق دریافت هزینه برای تاخیر خریدار در تمدید به موقع کلیه سرویس ها را خواهد داشت.

وطن وب هاست حق دریافت هزینه فنی جهت رفع مسدودی یک سرویس را خواهد داشت.

وطن وب هاست حق دریافت هزینه فنی جهت ارائه نسخه پشتیبان یک سرویس را خواهد داشت.

وطن وب هاست حق دریافت هزینه فنی جهت بازگردانی نسخه پشتیبان یک سرویس را خواهد داشت.

20- فورس ماژور

وطن وب هاست هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، بیماری، قطعی اینترنت، محدودیتهای دولتی، تحریم، تبادل ارز را ندارد.

با این حال در صورت بروز چنین مواردی وطن وب هاست تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد می نماید.

بروز هر یک از موارد فورس ماژور موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد. 

21- انقضاء و تمدید خدمات

تغییر دوره و بازه زمانی سرویس برای سرویس های مسدود امکان پذیر نیست.

  • در صورتی که خریدار تمایل به تغییر بازه زمانی و دوره تمدید سرویس خود را دارد می بایست قبل از اتمام پایان قرارداد دوره جاری سرویس و منقضی شدن سرویس و تغییر سرویس به حالت تعلیق/مسدود، مراتب را به سمع و نظر دپارتمان فروش و یا پشتیبانی وطن وب هاست برساند.
  • در صورت اتمام دوره قرارداد فعلی و انقضای سرویس و تغییر سرویس به حالت تعلیق/مسدود به دلیل عدم پرداخت صورتحساب دوره، امکان تغییر دوره و بازی زمانی تمدید سرویس میسر نخواهد بود.

تاریخ تمدید یک سرویس منقضی شده، از زمان تاریخ انقضاء قبلی خواهد بود همچنین وطن وب هاست مسئولیتی در قبال نگهداری و ارائه اطلاعات و داده های خریدار پس از تاریخ انقضا نخواهد داشت.

در صورت عدم تمدید سرویس توسط خریدار در موعد مقرر و پس از گذشت تاریخ انقضا و تغییر سرویس به حالت تعلیق/مسدود، وطن وب هاست حق حذف دیتای سرویس منقضی (سرویس تعلیق/مسدود شده) را برای خود محفوظ می دارد.

در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا ۲۴ ساعت پس از زمان سررسید، کلیه سرویس های خریدار از طرف وطن وب هاست لغو شده قلمداد می گردد و وطن وب هاست هیچ تعهدی در خصوص نگهداری اطلاعات و بک آپ کاربر نخواهد داشت.

در سرویس های دارای هزینه ستاپ، هزینه ستاپ پرداختی توسط خریدار برای بازه سرویس دهی سرویس می باشد و در صورتی که سرویس های دارای هزینه ستاپ اتمام یابند به جهت فعال سازی مجدد مشمول پرداخت مجدد هزینه ستاپ می گردند.

22- رویه حفاظت

وطن وب هاست در قبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی خریدار مسئول بوده و حق استفاده و ارائه به اشخاص ثالث را ندارد و تنها در صورت دریافت دستور قضایی اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار خواهد داد.

اطلاعات مندرج در Whois دامنه به دلیل قابل رویت بودن برای عموم از این قاعده مستثنی می باشد.

23- پذیرش قوانین

با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در وطن وب هاست، خریدار قوانین وطن وب هاست را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.

24- خسارت و رفع مسئولیت

وطن وب هاست هیچ تعهدی در قبال رسیدن ایمیل، پیام های اطلاع رسانی و پیامک های خود اعم از پرداخت صورتحساب، لغو یا مسدود شدن سرویس ندارد و تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی در اثر عدم دریافت این پیام ها نخواهد بود.

خدمات وطن وب هاست به همان شکلی که هستند ارائه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آن ها نمی گردد.

ضمناً هیچگونه ضمانتی مانند مطابق نیاز خریدار بودن، بی عیب بودن و عدم قطعی از درجه اعتبار ساقط است.

همه ضمانت های کتبی و شفاهی در مورد سرویس های وطن وب هاست که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار می باشند.

وطن وب هاست هیچگونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی پردازد. وطن وب هاست تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن داده ها روی سرور) نخواهد بود.

25- مرجع قضاوت

خریدار می پذیرد که در مسائلی که در بخش قوانین و مقررات سرویس دهی ذکر شده است به هیچ عنوان شکایتی را به مراجع قانونی ارائه نکند و در صورت ارائه هرگونه شکایت نابجا، جبران کننده کلیه ضرر و زیان های مادی و معنوی ناشی رسیدگی به پرونده تشکیل شده باشد.

وطن وب هاست تنها نسبت به عملکرد خود در چارچوب قوانین و مقررات سرویس دهی خود به مراجع قانونی پاسخ گو خواهد بود و عملکرد یا سرویس دهی دیگر سرویس دهندگان به هیچ عنوان به وطن وب هاست مرتبط نخواهد بود.

تنها مرجع قضاوت وطن وب هاست می باشد و در صورت بروز اختلاف، جهت رفع اختلاف، خریدار موظف است مراتب را به واحد مدیریت وطن وب هاست اعلام نموده و رسید کتبی دریافت نماید، تا موضوع مورد رسیدگی واقع گردد.

در صورتی که خریدار مایل به شکایت از طریق مراجع قضایی می باشد، خریدار موظف می باشد که محل طرح شکایت و دادرسی پرونده های مرتبط به خدمات و سرویس های ارائه شده توسط وطن وب هاست را در دادگاه و یا کمیته مبارزه با جرائم رایانه ای واقع در شهر مشهد قرار دهد و وطن وب هاست به دعاوی و پرونده های تشکیل شده در دیگر شهرها و استان ها پاسخ گو نخواهد بود.

26- سلب اختیار

عدم اجرای بخشی از شرایط و قوانین وطن وب هاست نسبت به خریدار یا دیگران به منزله سلب حق اجرای قوانین از وطن وب هاست نمی باشد.