شرایط سرویس و قوانین خدمات

باسمه تعالی

شرایط سرویس و قوانین خدمات ؛ کلیه کاربران سرویس های وطن وب هاست و کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی پس از تهیه هر یک از سرویس های وطن وب هاست ، موظف به رعایت کامل شرایط سرویس وطن وب هاست می باشند .

ماهیت این شرایط برای تضمین رعایت حقوق سایر کاربران اینترنت و تطابق با قوانین حاکم بر محیطِ سرویس دهندگانی است که وطن وب هاست از سرویس آن ها استفاده می کند .

این شرایط جامع و کامل نبوده و وطن وب هاست حق افزایش ، حذف یا تغییر هر یک از بندهای آن را در هر زمان و بدون اطلاع قبلی پس از انتشار آن ها در وبگاه اصلی وطن وب هاست به آدرس  : www.VatanWebHost.com برای خود محفوظ می دارد  .

تعاریف

خریدار : کسی است که به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به خرید و پرداخت هزینه سرویس در وطن وب هاست می نماید  .

سرویس : هر یک از خدمات ثبتی ، نرم افزاری ، فنی و ارتباطی قابل ارائه توسط وطن وب هاست  .

پرتال پشتیبانی کاربران : وبگاهی به آدرس https://VatanWebHost.com/fa که خریدار در آن جا حساب داشته و از طریق این حساب می تواند فهرست سرویس های خود را مشاهده ؛ آن ها را تمدید نموده یا ارتقا دهد و مشخصات خریدار در آنجا ثبت شده و قابل ویرایش و بروز رسانی است و کلیه مکاتبات الکترونیکی و ایمیل های خریداران و سایر کاربران با وطن وب هاست در آنجا ثبت و از طریق شماره تیکت قابل پیگیری است .

تعرفه : فهرست کامل سرویس های قابل ارائه همراه با ویژگی ها و محدودیت ها و قیمت ها به نحوی که خریدار کاملا آگاه گردد .

Spam (هرزنامه) : ارسال ایمیل به فردی بدون اینکه گیرنده بخواهد .

Spam Cop : وب سایت شناسائی و مقابله با اسپم  Spamcop.net

IDC : مرکز خدمات داده ای اینترنت Internet Data Center

تحویل خدمات : ارائه شناسه یا کلمه عبور استفاده از سرویس های خریداری شده و یا اعلام انجام سایر خدمات بر اساس فاکتور یا قرارداد بین خریدار و وطن وب هاست  .

کاربر وب سایت : کلیه اشخاصی که از سراسر دنیا وب سایت را مشاهده و مرور می کنند .

منابع RAM : میزان استفاده از حافظ اصلی سرور یا سرورهایی که به وب سایت خریدار سرویس دهی می کنند وقتی که کاربران آن سایت در حال استفاده و مشاهده آن سایت می باشند .

منابع CPU : میزان استفاده از پردازنده سرور یا سرورهایی که به وب سایت خریدار سرویس دهی می کنند جهت پردازش درخواست ها و اجرای کدهای دینامیک آن سایت نسبت به یک هسته به صورت درصد وقتی که کاربران آن سایت در حال استفاده و مشاهده آن سایت می باشند .

Diskspace : میزان فضایی که برای ذخیره کلیه فایل های خریدار اعم از وب سایت ، ایمیل ها ، پایگاه های داده و همچنین لاگ های آن ها توسط یک وب سایت مصرف می گردد .

Bandwidth : میزان رد و بدل اطلاعات بین کاربران وب سایت و سرور جهت نمایش و عملکرد یک وب سایت ، همچنین میزان رد و بدل اطلاعات بین دو سرور در صورتی که این اطلاعات به منظور سرویس دهی به کاربران آن وب سایت باشد .

Data Transfer : میزان تجمعی رد وبدل اطلاعات بین کاربران وب سایت و سرور یا سرورهای سرویس دهنده به وب سایت خریدار .

بالا بودن سرور : در دسترس بودن عمومی سرور در شبکه اینترنت در حداقل نقطه مختلف از دنیا بسته به سرویس های مختلفی که روی یک سرور قرار دارد باید پاسخ تست های زیر مثبت باشد :

وب سرور : ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت  از طریق telnet

ایمیل سرور : ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت  یا  ازطریق telnet

دیتابیس سرور : پاسخدهی سرور روی پورت ms sql server و my sql

Uptime : نسبت میزان زمانی که کلیه سرویس های سرویس دهنده به وب سایت خریدار درشبکه اینترنت بالا می باشند به کل مدت قرارداد سرویس دهی به درصد ، در صورتی که وب سایت یا برخی از سرویس ها به دلیل عدم رعایت بند های این قرارداد به حالت تعلیق درآیند در این زمان محاسبه نمی شود .

هویت

هویت خریدار : خریدار شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در پرتال پشتیبانی وطن وب هاست وجود دارد و سرویس های خریداری شده تحت حساب وی مدیریت می شود  .

در مورد خریداران با هویت شخص حقوقی ، یک نفر نماینده تام الاختیار در پرتال کاربران معرفی می گردد . این نماینده نسبت به سرویس تهیه شده همانند خود شخص حقوقی اختیار تام دارد . وظیفه اعلام کتبی نماینده جدید در آینده بر عهده خریدار بوده و وطن وب هاست در صورت عدم دریافت اعلام کتبی مسئولیتی نسبت به حقوق و عملکرد مالکیتی و مسئولیتی خریدار نخواهد داشت .

برای حفظ حقوق قانونی خریداران ، کلیه خریداران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود شامل کپی شناسنامه ، کپی کارت ملی برای اشخاص حقیقی و درخواست شخص حقوقی همراه با کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات به وطن وب هاست می باشند .

در صورتیکه وطن وب هاست ، در هنگام تکمیل فرآیند خرید و به جهت تسهیل و تسریع امور اقدام به دریافت و کنترل این مدارک ننماید پس از آن حق دریافت این مدارک همواره برای وطن وب هاست محفوظ بوده و با عدم ارائه مدارک در زمان مقرر ، حقوق مالکیتی خریدار ملغی محسوب می شود و ضمنا عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیما” بر عهده خریدار خواهد بود و وطن وب هاست هیچگونه مسئولیتی در قبال کنترل صحت امضاء خریداران و نمایندگان آن ها ندارد .

خریدار اذعان می نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارائه شده و آدرس ها و شماره تماس و امثالهم صحیح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آن ها در پرتال پشتیبانی کاربران می کوشد . وطن وب هاست حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از خریدار دریافت نماید . وطن وب هاست حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس اقدام نماید .

مالکیت سرویس و کلیه مسئولیت ها و حقوق مرتبط با آن ، بر عهده خریدار و یا نماینده خریدار هریک به تنهائی می باشد . در صورتیکه به درخواست مشتری و در راستای کاهش هزینه و یا بهبود کیفی خدمات نگهداری و تمدید ، به جای مشخصات خریدار مشخصات شرکت ارائه کننده خدمات ، ثبت شده باشد همچنان مالکیت و کلیه حقوق و مسئولیت ها بر عهده خریدار خواهد بود .

در صورتیکه برای وطن وب هاست اثبات گردد که اطلاعات حقیقی کاربر با اطلاعات ثبت نامی در پرتال پشتیبانی کاربران مغایرت داشته و یا کاربر از مشخصات جعلی و یا غیر واقعی استفاده نموده است و یا کاربری با بیش از یک حساب کاربری با اطلاعات مختلف و یا اطلاعات همسان و برابر اقدام به دریافت سرویس نموده باشد ، وطن وب هاست حق انسداد و حذف حساب کاربری و کلیه سرویس های کاربر خاطی را برای خود مخفوظ می دارد .

نحوه ارتباط طرفین باهم

روش ارتباطی مستند وطن وب هاست با خریدار ، آدرس ایمیل خریدار است که در حساب کاربری وی در پرتال پشتیبانی کاربران ثبت شده است .

روش ارتباطی مستند خریدار با وطن وب هاست ، ثبت تیکت در پرتال پشتیبانی کاربران با دریافت شماره پیگیری تیکت و یا ارسال نامه و دریافت رسید کتبی از وطن وب هاست خواهد بود .

استفاده از ایمیل برای تسهیل انجام کار مقدور بوده لیکن روش مستند در موارد شبهه انگیز برای خریدار محسوب نمی گردد .

وطن وب هاست مسئولیتی نسبت به تبعات و خسارات وارد بر خریداری که اطلاعات تماس تغییر یافته خود را از طرق معتبر به اطلاع نرسانده است ندارد .

کاربر موظف است با رعایت کمال ادب و احترام با کارمندان صحبت نماید در غیر این صورت سرویس به هر دلیلی مسدود شده و وطن وب هاست با توجه به صلاحدید می تواند سرویس مورد نظر را حذف نموده و هیچ بازگشت هزینه ای متوجه وطن وب هاست نخواهد بود .

تغییرات

تغییرات قوانین : قوانین وطن وب هاست تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین المللی ناظر بر سرویس های قابل ارائه توسط وطن وب هاست و از آنجا که این قوانین در سطح دنیا به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند ، وطن وب هاست حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می دارد و نسخه قوانین بروز شده را از طریق لینک به صفحه قوانین در وب سایت در دسترس عموم قرار می دهد .

ضمنا” وطن وب هاست هیچگونه مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی درخصوص تغییرات احتمالی نداشته و خریدار می بایست موارد را عندالزوم مطالعه و کنترل نماید .

تغییرات تعرفه : در صورت تغییر تعرفه در حین استفاده از سرویس ، خریدار در صورت تمایل به ارتقا در سرویس فعلی خود موظف به رعایت قیمت های جدید خواهد بود .

هزینه های کارشناسی نیروی فنی و یا سایر خدماتی که در هنگام استفاده از یک سرویس اولیه خریداری شده مورد نیاز واقع می گردد تابع تعرفه روز درخواست جدید خریدار می باشد .

ارتقاء سرویس میزبانی از یک سرویس به سرویس بالاتر انجام می گیرد و مابه التفاوت هزینه آن محاسبه و اخذ می گردد .

سرویس های خریدار تنها در ابتدای دوره جدید و به درخواست خریدار در صورتی که امکانات و منابع استفاده شده توسط وی متناسب با بسته میزبانی مورد نظر باشد تنزل داده می شود .

تغییرات تعرفه از طریق وب سایت منعکس شده و خریدار موظف به تبعیت از آن می باشد مگر اینکه پیش فاکتور مهلت داری در اختیار باشد که قبل از تغییرات تعرفه برای وی صادر گشته باشد .

تغییرات فنی : وطن وب هاست حق انجام تغییرات فنی ، سخت افزاری ، نرم افزاری یا شبکه ای را در سرویس های ارائه شده دارد . در مورد تغییراتی که سرویس خریدار را تحت تاثیر قرار می دهد وطن وب هاست موظف است از یک ماه تا یک روز قبل از اعمال تغییرات ، از طریق وب سایت یا پرتال پشتیبانی کاربران و یا ارسال خبر نامه به آدرس Email خریداران اطلاع رسانی نماید . خریدار موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید .

هرگاه به دلیل موارد ضروری ، وطن وب هاست امکان اطلاع رسانی را از دست بدهد و یا فوریت های فنی وی را ناچار به این امر نماید مسئولیتی برای اطلاع رسانی زمان و نحوه تغییرات نخواهد داشت .

ضمنا” خریدار به وطن وب هاست وکالت می دهد تا در زمان مورد نیاز در جهت بهبود سطح کیفی سرویس اقدام به انجام فعالیت های سخت افزاری و نرم افزاری روی سرورهای اختصاصی و سرویس های میزبانی آن نماید .

تغییرات مالکیت : تغییرات مالکیت سرویس تنها از طریق درخواست کتبی خریدار و یا ارسال ایمیل درخواست مذکور از طریق آدرس ایمیل موجود در حساب کاربری وی در پرتال کاربران انجام می گردد.

وطن وب هاست در راستای حفظ حقوق خریداران خود حق دارد مدارک شناسایی متقاضی تغییر مالکیت را جهت احراز هویت وی و انطباق با مشخصات مالک سرویس دریافت دارد .

وطن وب هاست می تواند تا زمانی که اطلاعات کافی در مورد موارد مشکوک پیدا نکرده است ، اقدامی برای تغییر مالکیت یک سرویس صورت ندهد .

تحویل خدمات

پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار ، با آماده تحویل شدن سرویس خریداری شده ، مراتب از طریق ایمیل مندرج در پروفایل و یا برگه سرویس به خریدار اطلاع داده می شود ، عدم دسترسی خریدار به آدرس ایمیل مانع تحویل سرویس نمی گردد .

خریدار در صورتیکه در بازه زمانی تحویل ، ایمیل مذکور را دریافت ننماید موظف است حداکثر ، روزِ پس از پایان زمان تحویل بصورت کتبی و با امضای نامه ، مراتب را به بخش فروش وطن وب هاست اعلام نماید .

در صورت بروز شرایط ویژه فنی و یا محدودیت هایی که تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود ، وطن وب هاست مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس تا دو برابر خواهد بود .

خریدار حق درخواست لغو سرویس خریداری شده تحویل نشده را تا قبل از سپری شدن دو برابر زمان تحویل مجاز آن سرویس نخواهد داشت .

وطن وب هاست مسئولیتی در قبال عدم استفاده خریدار از سرویس خریداری شده و تحویل شده ندارد .

سرویس های مرتبط با دامنه ای که توسط وطن وب هاست ثبت و یا تمدید نشده اند و نزد ثبت کننده دیگری می باشند در هنگام پرداخت فاکتور تحویل شده فرض می گردند .

حداکثر زمان تحویل :

حداکثر زمان تحویل برای سرویس های وطن وب هاست با عنایت به شرایط عمومی کشور و با فرض بدترین حالات ممکن به شرح ذیل است .

– سرور اختصاصی هفت روز کاری

– سرور مجازی سه روز کاری

– ثبت دامنه یک روز کاری

– سرویس میزبانی یک روز کاری

در صورت عدم انجام سفارش در محدوده حداکثر زمان تعریف شده ، مشتری موظف به اعلام کتبی به انضمام امضا ذیل نامه به بخش فروش وطن وب هاست و دریافت رسید ارسال می باشد .

پس از ثبت دامنه و ارائه شناسه و کلمه عبور کنترل پانل آن به خریدار ، وطن وب هاست هیچ مسئولیتی نسبت به آن دامنه نخواهد داشت .

در مورد ثبت دامین های ir که می بایست توسط پژوهشگاه دانش های بنیادی تایید و فعال گردد با توجه به اینکه به طور کلی وطن وب هاست کنترلی در زمان تایید دامین نداشته و همچنین به دلیل نقص در مدارک یا مشخصات ممکن است مدت زمان تایید دامین به طول انجامد ، زمان رزرو اولیه دامین مبنای تحویل قرار می گیرد .

تطابق با سفارش : در صورت وجود هرگونه مغایرت سرویس ارائه شده به خریدار با مشخصات سرویس ، خریدار موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت یک روز کاری از تاریخ فاکتور اعلام نموده و وطن وب هاست موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد در غیر اینصورت مسئولیت وطن وب هاست صرفا” محدود به اصلاح سرویس پس از تاریخ اعلام خریدار و فقط تا پایان زمان سرویس در فاکتور می باشد و زمان سرویس دهی افزایشی نخواهد یافت .

سرور های مجازی و اختصاصی به صورت مدیریت نشده (self managed) به کاربر تحویل داده می شوند و مدیریت سرور ها به عهده کاربر می باشد لازم به ذکر است وطن وب هاست در صورت امکان تمام تلاش خود را در جهت بالا بردن سطح پشتیبانی نرم افزاری خواهد کرد .

امنیت و محرمانگی

به طور کلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط های ارتباطی مانند پست ، دورنگار و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه امنیت دارد . در کلیه این محیط ها ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند .

به همین دلیل ضمن آنکه وطن وب هاست تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به صورت محرمانه می نماید ، با این حال از جانب احتیاط از خریداران می خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را نا امن فرض نمایند .

وطن وب هاست هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود نمی پذیرد .

وطن وب هاست مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی از نرم افزارها ، application ها و یا برنامه های مورد استفاده خریدار ندارد .

وطن وب هاست مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده ما بین خریدار و سرورهای خود ندارد .

وطن وب هاست مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور سرویس های خریدار ، توسط اشخاص ثالث ندارد .

وطن وب هاست موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده ها و نرم افزارهای موجود در سرویس خریدار می باشد و همچنین آن را در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد .

وطن وب هاست تلاش خود را برای حصول بالاترین سطح امنیت ممکن برای حساب آنلاین خریداران انجام می دهد از این رو وطن وب هاست نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت خریدار از لحاظ نگهداری امنیت حساب خود می باشد مسئولیتی ندارد .

مرجع قضاوت

تنها مرجع قضاوت وطن وب هاست می باشد و در صورت بروز اختلاف ، جهت رفع اختلاف ، خریدار موظف است مراتب را به واحد مدیریت وطن وب هاست اعلام نموده و رسید کتبی دریافت نماید ، تا موضوع مورد رسیدگی واقع گردد .

فعالیت های غیر مجاز خریدار

تخطی از هر یک از شرایط درج شده در ذیل موجب تعلیق سرویس می شود ، وطن وب هاست تنها تشخیص دهنده تخطی از شرایط مندرج می باشد .

وطن وب هاست حق قطع سرویس بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس دهی را برای خود محفوظ می دارد .

زمانی که وطن وب هاست از تخطی خریدار از شرایط مندرج اطلاع پیدا می کند نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد ، در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه تخلف سرویس خریدار به صورت موقت مسدود گردد .

پس از تکمیل بررسی ها وطن وب هاست بسته به نوع تخلف ، مجاز به محدودسازی ، تعلیق یا قطع سرویس فرد خاطی خواهد بود . همچنین وطن وب هاست در صورت لزوم حق پیگرد قانونی متخلف را نیز برای خود محفوظ می دارد .

هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری سرورها خلاف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می گردد .

وطن وب هاست هیچگونه وجهی به خریدار متخلف از شرایط خدمات تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود . همچنین خریدار متخلف مسئول جبران خسارت وارده به وطن وب هاست خواهد بود .

– استفاده از کلیه سرویس های وطن وب هاست به جهت مقاصدی چون هک ، تورنت ، نت اسکن ، فیشینگ و MTProxy .

– استفاده از نرم افزارها بدون رعایت حق کپی رایت ایران و بین الملل .

– نصب و یا استفاده برنامه ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد .

– ارسال یا اجرای فایل های اجرایی مانند فایل هایی با پسوند exe ، com ، bat ، vbs و امثالهم ، در صورت وجود این فایل ها بدون اخطار از فضای خریدار حذف می شود و با خریدار بر طبق قانون برخورد می گردد .

– استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروس ها و یا سورس هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد .

– استفاده از برنامه های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس و سایر سرویس های دیگر وطن وب هاست و سایر خریداران گردد .

– وجود فایل های حاوی ویروس عمدا” و یا سهوا” در فضای سرویس مورد خریداری .

– ارسال هرزنامه (Spam ) عمدا” و یا سهوا” (ملاک ، گزارش Spam cop یا سایت های مشابه و یا بررسی تیم فنی وطن وب هاست می باشد) . حتی اگر از سرویس میل سرویس دهنده ثالثی استفاده شده باشد .

– ارسال ایمیل بصورت گروهی و تعداد بالا .

– گزارش فنی وطن وب هاست و یا IDC که سرور میزبانی در آن می باشد نسبت به انجام اعمال مغایر قانون ووطن وب هاست .

– عدم رعایت قوانین جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران (خریدار موظف به کسب اطلاع کامل در مورد این قانون می باشد) .

– استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستمهای اشخاص ثالث .

– راه اندازی Mail Server Open Relay  .

– انجام فعالیت IRC .

– عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس .

– مختل کردن امنیت سیستم یا شبکه .

– انجام فعالیت هایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات وطن وب هاست به خریدار و یا سایر خریداران گردد .

در صورت بروز چنین مسائلی وطن وب هاست حق پیگرد قانونی و شکایت از متخلف به مراجع قانونی را محفوظ می دارد .

نمونه هایی از اختلال در امنیت سیستم یا شبکه شامل موارد ذیل می شود : دسترسی یا استفاده غیر مجاز از داده ها ، سیستم یا شبکه ، از جمله هر گونه تلاش برای جستجو ، اسکن یا آزمایش آسیب پذیری یک سیستم یا شبکه ، مداخله در خدمات ارائه شده به هر کاربر ، میزبان یا شبکه ، شامل : تلاش برای دسترسی به اطلاعات نامه های الکترونیکی ، تلاش عامدانه برای پر کردن فضای یک سیستم ، تلاش برای تغییر و یا حذف اطلاعات وب سایت ها بدون مجوز از مالکان آن ها ، کرک کردن برنامه ها و وب سایت ها و …

محدوده استفاده از منابع

وطن وب هاست در تعرفه ی خود و یا در سایت این موارد را مشخص نموده و محدوده استفاده از منابع سرویس های وطن وب هاست برای عموم سرویس ها در تعرفه درج شده است .

لیکن موارد زیر نیز باید در نظر باشند :

– حداکثر میزان استفاده از CPU ( باتوجه به ارائه انواع متنوع سرویس های میزبانی وب از سمت مجموعه وطن وب هاست ، با توجه به سرویس خریداری شده از واحد فنی استعلام بگیرید . )

– حداکثر میزان استفاده از Ram ( باتوجه به ارائه انواع متنوع سرویس های میزبانی وب از سمت مجموعه وطن وب هاست ، با توجه به سرویس خریداری شده از واحد فنی استعلام بگیرید . )

– حداکثر Data Transfer مجاز بر اساس مشخصات مندرج در تعرفه .

– حداکثر Disk Space بر اساس مشخصات مندرج در تعرفه .

– حداکثر تعداد پردازش مجاز ( باتوجه به ارائه انواع متنوع سرویس های میزبانی وب از سمت مجموعه وطن وب هاست ، با توجه به سرویس خریداری شده از واحد فنی استعلام بگیرید . )

ملاک تشخیص ، نرم افزارهای کنترلی و واحد فنی وطن وب هاست خواهد بود . وطن وب هاست در صورت تجاوز منابع سرویس کاربر از حدود تعیین شده ، حق قطع سرویس بدون اخطار قبلی تا تعیین وضعیت را خواهد داشت و مراتب را به اطلاع خریدار خواهد رساند . در این صورت ، وطن وب هاست ، پس از ارتقا سرویس توسط خریدار و یا کاهش مصرف ، اقدام به ارائه سرویس دهی خواهد نمود .

در صورتیکه خریدار در استفاده از برخی منابع که قابل اندازه گیری نیستند از حد استاندارد سرویس تجاوز نماید به تشخیص بخش فنی ، وطن وب هاست حق قطع سرویس تا تعیین تکلیف جدید را دارد .

محتوی

سرویس های وطن وب هاست می بایست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد . انتقال ، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیما” به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است . این مورد می تواند شامل موارد زیر باشد . (البته محدود به موارد زیر نیست) .

– قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی رایت بدون مجوز .

– استفاده غیر مجاز از علائم تجاری دیگران .

– استفاده غیر مجاز از لوگو های دیگران .

– هرگونه تخلف از قوانین جرایم رایانه ای .

– اهانت به هر شخص، گروه ، سازمان ، قوم یا کشور .

– انتشار اکاذیب علیه دیگران .

– کلاه برداری های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود .

– سایتهای فعال در زمینه HYIP و یا دارای سیستم هرمی .

– فروش یا تبلیغ هرگونه کالا یا خدمات غیر مجاز طبق قوانین جاری ایران و کشوری که سرورها در آن قرار دارد .

– سایت های مرتبط یا حامی گروه های شناخته شده تروریست بین المللی .

– استفاده از سرویس های وطن وب هاست برای نگهداری ، ارسال ، نمایش ، انتقال ، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده های مرتبط با مسائل جنسی .

به هر شکل مسئولیت محتوای درج شده در سرویس خریدار و یا متصل به دامنه خریداری شده از وطن وب هاست تماما” بر عهده خریدار است . این مسئولیت شامل موارد تخلف عمدی و سهوی و یا مواردی که توسط اشخاص ثالث نیز انجام می پذیرد خواهد بود .

در صورت عدم رعایت قوانین جرائم رایانه ای جبران کلیه خسارات و هزینه های مادی و معنوی کلی و جزئی وارد بر وطن وب هاست در پاسخگوئی به مراجع ذیصلاح بر عهده خریدار خواهد بود .

وطن وب هاست برطبق قانون موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به انسداد سرویس ها و اقامه دعوا و ارائه اطلاعات خریدار که محتوای مجرمانه در سرویس خود و یا در سرویس متصل به دامنه خود را دارد به مراجع قضائی اقدام نماید .

مسئولیت خریدار

خریدار موظف است که کلیه قوانین وطن وب هاست و جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید . درصورت عدم رعایت ، وطن وب هاست حق قطع سرویس به صورت موقت یا دائم و پیگرد قانونی و دریافت خسارت از خریدار را دارد و خریدار موظف به جبران کلیه خسارات و هزینه وارده بر وطن وب هاست می باشد همچنین هیچ وجهی بابت فسخ سرویس و یا ایام باقیمانده سرویس یا خسارت وارده به خریدار متخلف ، پرداخت نخواهد شد .

خریداران مسئول عملکرد خود در رابطه با سرویس تهیه شده می باشند همچنین می بایست به حقوق سایر خریداران دیگر احترام بگذارند . وطن وب هاست حق تعلیق یا قطع دائم سرویس خریدارانی که به صورت خواسته یا ناخواسته موجب اختلال در سرویس سایر خریداران می گردند را برای خود محفوظ می دارد . ضمنا خریدار حق هیچ گونه اعتراضی را نخواهد داشت .

به غیر از آن دسته از قوانین که مستقیما” به نحوه استفاده از سرویس برمی گردد که با پایان سرویس به پایان می رسد . بندهای دیگر قوانین پابرجا بوده و خریدار همواره موظف به رعایت قوانین عمومی و حقوقی وطن وب هاست خواهد بود .

کلیه مسئولیت های عدم استفاده صحیح از سرویس خریداری شده با خریدار می باشد و وطن وب هاست تنها مسئول ارائه سرویس استاندارد و بر اساس تعهدات فنی اعلام شده در بسته های میزبانی خود می باشد .

پشتیبانی

وطن وب هاست تنها مسئولیت سرویس دهی در حوزه خرید را دارد . در خصوص اختلالات و موارد دیگر مانند ارتباط اینترنت خریدار و برنامه نویسی وب و نرم افزارها و مشکل دامنه ای که نزد دیگران ثبت شده است مسئولیتی متوجه وطن وب هاست نمی باشد . تنها ملاک وجود اختلال در سرویس ، گزارش واحد فنی وطن وب هاست می باشد .

ارائه خدمات پشتیبانی در وطن وب هاست تنها از طریق پرتال پشتیبانی کاربران و به صورت ثبت تیکت می باشد نحوه پاسخگویی به تیکت ها در طول روز در دو نوبت صبح و شب در ساعات تصادفی می باشد . تنها راه رسمی ارتباط و پیگیری ، تیکت پشتیبانی می باشد و شماره تماس راه رسمی پشتیبانی مجموعه قید نشده است . ارتباط تلفنی تنها به عنوان راهی به جهت ارتباط سریعتر قرار داده شده است . پاسخگویی تنها از طریق تیکت رسمی و معتبر است .

عدم رضایت از خدمات بخش پشتیبانی و فنی می بایست به سرعت (ظرف یک ساعت) از زمان وقوع به واحد مدیریت از طریق پرتال پشتیبانی کاربران اعلام گردد .

سرویس ها و رویه عمومی وطن وب هاست بر اساس استاندارد فنی بین المللی و مصالح وطن وب هاست تعریف شده و برای خریدار خاص غیر قابل تفکیک و تغییر است و خریدار موظف است بررسی لازم خود را قبل از خرید سرویس بعمل آورده باشد .

وطن وب هاست مسئولیتی در قبال عدم تطابق سرویس خریداری شده با نیاز مشتری ندارد .

وطن وب هاست نسبت به نصب و عملیاتی شدن نرم افزارهایی که مورد تائید بخش فنی نمی باشد مسوولیتی ندارد .

وطن وب هاست هیچگونه مسئولیتی در مقابل حوادث ناخواسته و خسارات غیر مستقیم و مستقیم وارد بر خریدار در استفاده از سرویس و یا اطلاعات ندارد .

قوانین خاص دامنه

تمدید یک دامنه تاریخ گذشته در صورت امکان تمدید ، ممکن است دارای جریمه تاخیر نسبت به تعرفه عادی باشد که این جریمه مطابق با قوانین ICANN و ثبت کننده اصلی اخذ می گردد .

تاریخ مستند برای مدت ثبت دامنه ، whois های بین المللی می باشد . ( در خصوص دامنه های ir. استعلام از ثبت کننده مستند خواهد بود . )

اگر در سفارش خریدار ، دامنه ای باشد که ثبت کننده مرجع آن را ثبت ننماید و یا در حین تکمیل مراحل ثبت ، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت گردد و یا انتقال دامنه ای به وطن وب هاست باشد که به هر دلیل انجام نگردد ، وطن وب هاست تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت به حساب خریدار در پرتال پشتیبانی کاربران می باشد .

در صورت درخواست انتقال یک دامنه به پنلی خارج از وطن وب هاست از طریق پرتال پشتیبانی کاربران ، وطن وب هاست حق ممانعت از تکمیل مراحل انتقال را دارد .

از آنجا که وطن وب هاست ثبت و تمدید و انتقال دامنه را برای خریدار به صورت واسط انجام می دهد عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی و ملی نسبت به ثبت و انتقال و یا تمدید دامنه به هر دلیل مسئولیتی را متوجه وطن وب هاست نخواهد کرد .

خریدار موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه برای خود تحقیق لازم را به عمل آورده و وطن وب هاست در صورت ادعای شخص ثالث صاحب حق مورد تائید وطن وب هاست و مراجع ذیصلاح ملی و بین المللی ، آن دامنه را مسدود نموده و به رای مراجع و یا قوانین بین المللی عمل می نماید .

به جهت ثبت دامنه های ملی ir می بایست سبد خرید ایرنیک خالی باشد . ( نباید در ایرنیک دامنه را برای ثبت سفارش دهید . )

امکان ثبت دامنه های ملی ir با مشخصات خارجی در وطن وب هاست وجود ندارد .

وطن وب هاست مسئولیتی در قبال فیلتر بودن احتمالی دامنه ها نمی پذیرد و نقشی در فیلتر کردن یا رفع فیلتر دامنه ها ندارد .

وطن وب هاست مسئولیتی در قبال تائید نشدن دامنه های ملی ir توسط ایرنیک ندارد . درصورت تائید نشدن دامنه ملی ir از سمت مرکز ایرنیک وطن وب هاست تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت به حساب خریدار در پرتال پشتیبانی کاربران می باشد .

وطن وب هاست مسئولیتی در قبال ثبت نشدن دامنه های رند و دامنه هایی که در لحظه ممکن است چندین نفر درخواست ثبت آن را بدهند ندارد .

قوانین خاص میزبانی

وطن وب هاست مسئولیتی در قبال تحویل داده های موجود در فضای میزبانی وب به خریدار نداشته و خریدار موظف به بک آپ گیری برای خود خواهد بود .

وطن وب هاست مسئولیتی نسبت به بارگذاری اطلاعات Upload در فضای میزبانی خریدار و یا Download اطلاعات وی به صورت رایگان ندارد .

وطن وب هاست مسئولیتی نسبت به نصب نرم افزار  برای خریدار به صورت رایگان ندارد .

کاربر نباید از سرویس میزبانی وب به عنوان هاست دانلود استفاده نماید همچنین استفاده از Rapidleech و اسکریپت های مشابه آن ممنوع می باشد .

– استثناء : هاست هایی که تحت عنوان هاست دانلود ارائه می شوند از این قاعده مستثنی می باشند .

راه اندازی آپلود سنتر و چت روم و سایت های هک بر روی سرویس میزبانی وطن وب هاست ممنوع می باشد .

وطن وب هاست تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می کند ولی خریدار خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنائی داشته و وطن وب هاست مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد .

وطن وب هاست تنها پاسخگوی مسائل و مشکلات فنی سرویس هاست و دامین می باشد و کلیه مسائل و مشکلات نرم افزارها و موارد نصب شده بر روی هاست بر عهده خریدار می باشد .

لازم به ذکر است ، به دلیل حفظ کیفیت سرویس های وطن وب هاست استفاده از دامین اضافی بر روی کلیه سرویس ها ممنوع می باشد ، کاربر در صورت نیاز به دامین اضافه مسلتزم به پرداخت هزینه اضافه خواهد بود .

قوانین خاص اجاره سرور اختصاصی

سرور های اختصاصی به صورت مدیریت نشده (self managed) به کاربر تحویل داده می شوند ( مگر اینکه کاربر سرور مدیریت شده تهیه نماید ) و مدیریت سرور ها به عهده کاربر می باشد لازم به ذکر است وطن وب هاست در صورت امکان تمام تلاش خود را در جهت بالا بردن سطح پشتیبانی نرم افزاری خواهد کرد .

وطن وب هاست مسئولیتی در قبال پشتیبانی فنی سرور اختصاصی به خریدار نداشته و خریدار موظف به استفاده از ارتباط ریموت خواهد بود .

وطن وب هاست تنها در صورت بروز مشکلاتی که موجب عدم دسترسی به سرور از راه دور می گردد مسئول پشتیبانی فنی سرور بوده و البته در صورتی که بروز مشکل به خاطر سو عملکرد خریدار باشد هزینه پشتیبانی طبق فاکتورهای وطن وب هاست از خریدار اخذ خواهد شد .

مالک تجهیزات و سخت افزار سرور اختصاصی ، وطن وب هاست می باشد و پرداخت هزینه اجاره سرور موجب بروز حقی برای خریدار نمی گردد .

در صورت بروز مشکل سخت افزاری که موجب عدم دسترسی به سرور شود خریدار موظف به اعلام مورد به بخش پشتیبانی وطن وب هاست می باشد که در کمترین زمان پیگیری و مشکل مرتفع گردد .

سایر قوانین خاص

خریدار موظف است سرویس هایی که نزد وطن وب هاست تمدید می نماید را از نظر تمدید شدن کنترل نموده و در صورت عدم اعمال مراتب تمدید توسط وطن وب هاست ، حداکثر یک روز کاری پس از زمان انقضاء مراتب را کتبا” به واحد پشتیبانی ارسال نماید .

توافقات خاص تنها به صورت کتبی با واحد مدیریت وطن وب هاست معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل به صورت کتبی یا شفاهی و یا به هر شکل دیگر از درجه اعتبار ساقط است .

خریدار موظف است تحویل ، تطابق و اجرای صحیح سرویس خریداری شده را کنترل نماید .

وطن وب هاست هیچگونه مسئولیتی برای بدست آوردن دامنه از دست رفته و یا اطلاعات حذف شده و غیره و ذلک را از روی کلیه سرویس های خود پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت .

مسئولیت اطلاع از زمان انقضا سرویس و کنترل آن ها بر عهده خریدار می باشد لکن وطن وب هاست ، انقضاء سرویس های خریدار را از یک ماه تا یک روز قبل از سررسید از طریق پست الکترونیک به وی یادآوری می نماید و عدم دسترسی خریدار به پست الکترونیکی خود ، مسئولیتی را برای وطن وب هاست ایجاد نخواهد کرد .

وضعیت اعتبار ، فهرست سرویس ها و پرداخت های خریدار در اکانت وی در پرتال پشتیبانی کاربران وطن وب هاست قرار دارد و همواره وی می تواند برای آگاهی از وضعیت عملکرد خود از طریق شناسه و کلمه عبور خود به آن مراجعه نماید .

مدت زمان قطع سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات وطن وب هاست ، بررسی جرائم و اعمال تشخیص کارشناسی به مدت زمان سرویس دهی افزوده نمی گردد .

امکان دریافت هرگونه سرویس هدیه پیش بینی شده در برخی از سرویس ها تنها در هنگام خرید بسته وجود دارد و طی مدت قرارداد امکان رجوع به آن وجود نداشته و در صورت عدم استفاده هزینه آن به حساب کاربری خریدار واریز نمی گردد .

نسخه پشتیبان

به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و فایل ها بر عهده خریداران بوده و همه خریداران می بایست پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای وطن وب هاست نگهداری نمایند . در صورت بروز هرگونه مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ هیچگونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و وطن وب هاست در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد .

مسئولیت بکاپ گرفتن در سرویس های سرورهای مجازی ، سرورهای اختصاصی و هاست دانلود صرفا” به عهده خود خریدار می باشد و وطن وب هاست در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد .

وطن وب هاست جهت امنیت بیشتر ، از کلیه ی فایل های خریداران بصورت هفتگی نسخه پشتیبان تهیه می کند . این نسخه پشتیبان حداکثر تا یک هفته نگهداری خواهد شد و صرفا” ارائه بک آپ به سرویس های فعال در ناحیه کاربری صورت می پذیرد .

امکان ارائه هیچگونه بک آپی به سرویس های مسدود شده – تعلیق شده – لغو شده امکان پذیر نمی باشد و در صورت امکان ارائه بک آپ ، وطن وب هاست تعهدی نسبت به ارائه رایگان داده های موجود در آرشیوهای خود به خریدار ندارد .

وطن وب هاست تعهدی نسبت به صحت و کارکرد این نسخه های پشتیبان ندارد .

وطن وب هاست تضمینی برای بک آپ گیری به کاربران نمی دهد و همانطور که ذکر شد مسئولیت بک آپ گیری تنها بر عهده کاربران می باشد .

شرایط و قوانین مالی

نحوه پرداخت در پرتال کاربران درج شده است ، به طور عمومی خریدار موظف است مدارک پرداخت خود را تا پایان مدت سرویس نگهداری نماید .

خریدار موظف است پرداخت خود را به طور نقدی و یا به صورت آنلاین و یا در وجه حساب های اعلام شده در پرتال کاربران بپردازد .

در موارد خاص وطن وب هاست حق دارد ضمن تعلیق سرویس ، فاکتور خریداری که قسمتی از وجه آن را که در زمان مورد توافق وصول نشده باطل نموده و خسارات وارده بر وطن وب هاست و هزینه سرویس را از آن کسر نماید .

به دلیل محدودیت های نگهداری داده های حسابداری ، فیش بانکی و یا حواله ای که برای افزایش اعتبار و یا پرداخت یک صورت حساب صادر می گردد ، تنها تا  یک ماه پس از واریز قابلیت استفاده را خواهد داشت .

وطن وب هاست ، حق تامین و وصول کلیه مطالبات و جرائم ، سود تاخیر در پرداخت و سایر هزینه های خود از محل قطع موقت و یا دائم کلیه سرویس ها و اعتبارات خریدار نزد خود را خواهد داشت و در صورتیکه خریدار فورا” به اخطار اعلام شده از سوی وطن وب هاست توجه ننماید ، حق هر گونه اعتراض بعدی را از خود سلب می نماید .

لازم به ذکر است مدت قطعی سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات وطن وب هاست به مدت سرویس دهی افزوده نخواهد شد و کلیه مسئولیت های ناشی از این نوع قطع سرویس بر عهده خریدار می باشد .

در صورتیکه وطن وب هاست تشخیص دهد هر یک از سرویس ها و یا کالاهای خریداری شده یک خریدار در زمان تحویل ، با حجم بیشتر و یا با امکانات بهتر و یا زمان طولانی تر و یا هر مورد هزینه بر بالاتری از مشخصات مندرج در فاکتور مورد استفاده وی قرار گرفته و یا به هر دلیل خریدار به این حجم بیشتر و یا امکانات بهتر و منابع بیشتر و یا زمان طولانی تر دست پیدا کرده است ، حق خواهد داشت مبلغ مابه التفاوت تعرفه ای آن را از خریدار دریافت نماید ؛ پرداخت این هزینه برای خریدار اجباری می باشد و وطن وب هاست حق استیفا طلب خود را از نحوه دریافت بدهی های خریدار خواهد داشت .

وطن وب هاست برای گسترش خدمات و افزایش سرویس دهی به خریداران خود در بازه های مختلف زمانی اقدام به انتشار و توزیع کوپن های خرید می نماید . لازم به ذکر است که وطن وب هاست در پذیرش و یا عدم پذیرش این کوپن ها در بازه های تخفیف و ایام خاص مختار می باشد .

برای خرید یک سرویس میزبانی و یا یک بسته نرم افزاری امکان پذیرش بیش از یک کوپن وجود ندارد .

هیچ یک از کمک هزینه ها و خدمات مازاد بسته ها قابل تبدیل به ارزش ریالی و کسر از فاکتور نمی باشد .

بازگشت وجه : کلیه سرویس های وطن وب هاست منوط به شرایط و قوانین جامع وطن وب هاست همچنین قوانین خاص بازگشت وجه که در ذیل به شرح آمده است ، به استثنای سرویس های خاص که در ذیل به شرح آمده است ، دارای ۷ روز ضمانت بازگشت وجه از زمان پرداخت اولیه سرویس با کسر کارمزد می باشند .

ضمانت بازگشت وجه تنها از زمان خرید سرویس تا ۷ روز پس از تاریخ خرید منوط به کلیه شرایط ” شرایط سرویس و قوانین خدمات وطن وب هاست / بازگشت وجه ” معتبر می باشد . تمدید و یا ارتقای هر سرویس همچنین مبالغی که به صورت افزایش وجه / افزودن وجه به پنل کاربری افزایش داده شود شامل ضمانت بازگشت وجه نمی شود .

پس از پایان مدت زمان مقرر ضمانت بازگشت وجه ، هیچگونه درخواستی مبنی بر بازگشت وجه مسموع نخواهد بود .

بازگشت وجه تنها با درخواست کتبی صاحب حساب کاربری در ناحیه کاربری وطن وب هاست و واریز اینترنتی وجه به شماره حساب و شماره کارت ، صاحب اکانت در ناحیه کاربری وطن وب هاست ( شماره حساب و کارتی که با آن تراکنش اولیه و خرید انجام پذیرفته است . ) با کسر کارمزدهای مربوطه صورت می پذیرد و در صورت مغایرت صاحب حساب با صاحب اکانت در ناحیه کاربری وطن وب هاست ، بازگشت وجه انجام نمی پذیرد .

امکان واریز وجه های برگشتی به حساب بانکی پس از تایید واحد فروش در پایان هر ماه شمسی وجود دارد .

حداقل زمان بررسی درخواست بازگشت وجه ۷۲ ساعت می باشد . ۲۴ ساعت از آن مربوط به زمان واریز وجه از سمت درگاه اینترنتی به مجموعه وطن وب هاست می باشد .

سرویس هایی که ضمانت بازگشت وجه ندارند :

کلیه سرویس های خریداری شده با بازه زمانی کمتر از یکسال . ( سرویس های ماهیانه ، سه ماهه ، ۶ ماهه مشمول بازگشت وجه نمی شوند . )

کلیه هزینه های مربوط به خدمات دامین (شامل ثبت ، انتقال ، تمدید دامین)

کلیه هزینه های مربوط به سامانه های پیامک (شامل خرید خط ، شارژ مستقیم / غیر مستقیم پنل و …)

سرویس های سرور اختصاصی ، سرور مجازی ، سرور نیمه اختصاصی ، سرور های ابری و تجهیزات و خدمات جانبی مرتبط با آن ها (مانند فایروال ، مانیتورینگ ، مدیریت سرور ، مجازی سازی و …)

سرویس های میزبانی اختصاصی ، سرویس های میزبانی پربازدید ، سرویس های نمایندگی میزبانی وب .

سرویس های جانبی (افزونه سرویس ها) همانند آی پی اختصاصی ، dns اختصاصی و …

بدهی ها : وطن وب هاست با اعلام و اخطار قبلی در خصوص تسویه بدهی های معوق حق قطع سرویسی که خریدار برای آن بدهکار است و یا سایر سرویس ها و خرید های قبلی خریدار را داشته و می تواند در صورت تمایل با تملک برخی از آن ها معادل مبلغ آن در فاکتور فروش (نسبت به مدت اعتبار آن به کل زمان سرویس) از میزان بدهی (اصل بدهی، جرائم و یا خسارات وارده بر وطن وب هاست) کسر نماید .

وطن وب هاست برای هر روز تاخیر خریدار در تسویه بدهی ها ، خسارات و یا جرائم و امثالهم در نظر می گیرد و این خسارات را به صورت روزانه منظور می نماید که بطور یک جا و در هنگام تسویه بدهی ، خریدار موظف به تسویه مجموع آن خواهد بود .

جرائم : وطن وب هاست حق دریافت هزینه برای تاخیر مشتری در تمدید به موقع کلیه سرویس ها را خواهد داشت .

وطن وب هاست حق دریافت هزینه فنی جهت رفع مسدودی یک سرویس را خواهد داشت .

فورس ماژور

وطن وب هاست هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلایای طبیعی ، جنگ ، شورش ، آشوب اجتماعی ، انفجار ، اعتصاب ، محدودیتهای دولتی و تحریم را ندارد . با این حال در صورت بروز چنین مواردی وطن وب هاست تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد می نماید . بروز هر یک از موارد فورس ماژور موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد . تحریم و عدم امکان تبادل ارز نیز از موارد فورس ماژور خواهد بود .

انقضاء و تمدید خدمات

در صورت عدم تمدید سرویس توسط مشتری در موعد مقرر و پس از گذشت تاریخ انقضا و تغییر سرویس به حالت Suspend ، وطن وب هاست حق حذف دیتای سرویس منقضی ( سرویس Suspend شده ) را برای خود محفوظ می دارد .

تاریخ تمدید یک سرویس منقضی شده ، از زمان تاریخ انقضاء قبلی خواهد بود همچنین وطن وب هاست مسئولیتی در قبال نگهداری و ارائه اطلاعات و داده های خریدار پس از تاریخ انقضا نخواهد داشت .

در صورتی که خریدار تمایل به تغییر بازه زمانی و دوره تمدید سرویس خود را دارد می بایست قبل از اتمام پایان قرارداد دوره جاری سرویس و منقضی شدن سرویس و تغییر سرویس به حالت Suspend ، مراتب را به سمع و نظر دپارتمان فروش و پشتیبانی وطن وب هاست برساند . در صورت اتمام دوره قرارداد فعلی و انقضای سرویس و تغییر سرویس به حالت Suspend به دلیل عدم پرداخت صورتحساب دوره  ، امکان تغییر دوره و بازی زمانی تمدید سرویس میسر نخواهد بود .

رویه حفاظت

وطن وب هاست در قبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی خریدار مسئول بوده و حق استفاده و ارائه به اشخاص ثالث را ندارد و تنها در صورت دریافت حکم قضائی اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار خواهد داد .

اطلاعات مندرج در Whois دامنه به دلیل قابل رویت بودن برای عموم از این قاعده مستثنی می باشد .

پذیرش قوانین

با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت وطن وب هاست ، خریدار قوانین وطن وب هاست را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد .

خسارت و رفع مسئولیت

خدمات وطن وب هاست به همان شکلی که هستند ارائه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آن ها نمی گردد .

ضمنا” هیچگونه ضمانتی مانند مطابق نیاز خریدار بودن ، بی عیب بودن ، عدم قطعی و … ارائه نمی شود .

همه ضمانت های کتبی و شفاهی در مورد سرویس های وطن وب هاست که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار می باشند .

وطن وب هاست هیچگونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی پردازد . وطن وب هاست تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن داده ها روی سرور) نخواهد بود .

—————- سلب اختیار —————-

عدم اجرای بخشی از شرایط و قوانین وطن وب هاست نسبت به خریدار یا دیگران به منزله سلب حق اجرای قوانین از وطن وب هاست نمی باشد .

استفاده از هر بخشی از سرویس های وطن وب هاست به منزله قبول کلیه قوانین و مقررات وطن وب هاست توسط شما می باشد .