پروتکل امن SSL

پروتکل امن SSL چیست ؟

وطن وب هاست آموزش, بلاگ

پروتکل امن SSL یکی از پروتکل‌های استاندارد جهت انتقال داده‌ها بین سرویس دهنده (Server) و سرویس گیرنده (Client) به صورت رمزنگاری شده است ، در ادامه مطلب با وطن وب هاست همراه باشید .

SSL به چه معناست ؟

کلمه SSL مخفف عبارت Secure Socket Layer به معنای “لایه امن پروتکل” است و با نام‌های زیر شناخته و ربط داده می‌شود:

– Https (پروتکل امن)

– Hypertext transfer protocol over secure layer (پروتکل انتقال ابر داده از طریق لایه امنیتی)

– s-HTTP

– Secure HTTP

این پروتکل در تاریخ ۱۹۹۶ توسط شرکت Netscape طراحی شد و به سرعت به یک پروتکل برای انتقال داده‌ها به صورت امن، مورد استفاده قرار گرفت.

پروتکل امن SSL

پروتکل امن SSL

پروتکل امن SSL چیست ؟

SSL یک پروتکل استاندارد و رایج امنیتی برپایه رمزگذاری است که در آن داده‌های رد و بدل شده بین سرویس دهنده (Server) و سرویس گیرنده (Client) توسط کلیدهای خاصی خصوصی و عمومی رمزنگاری (Encrypt) شده و در سمت دیگر رمزگشایی (Decrypt) می‌شود. امنیت در این پروتکل دو طرفه است؛ یعنی در هر دو طرف، فرایند رمزنگاری و رمزگشایی انجام می‌گیرد.

بسیاری از سرویس دهندگانی که اطلاعات و داده‌های حساس مانند اطلاعات کارت‌های بانکی (مثلاً در شبکه بانکی کشور)، کارت‌های شناسایی، رمزهای عبور مهم و … را بین خود و سرویس گیرنده رد و بدل می‌کنند، از پروتکل‌های امنیتی مانند SSL استفاده می‌کنند.

پروتکل SSL

پروتکل SSL

تعدادی از ارائه دهندگان پروتکل امن SSL :

شرکت‌های بسیاری اقدام به ارائه سرویس‌های پروتکل امن SSL کرده اند. با این حال، تعدادی از ارائه دهندگان، شرکت‌های زیر هستند :

Entrust

Digicert

Turktrust

Sectigo

RapidSSL

Certum

و …

گواهینامه های معتبر SSL در مجموعه وزین وطن وب هاست ارائه و به رایگان برای مشترکین محترم نصب و تنظیم می گردند . در ادامه لینک خرید گواهینامه های امنیتی SSL برای شما قرار داده شده است :

گوهینامه های امنیتی SSL برای دامین های بین المللی

گواهینامه های امنیتی SSL برای دامین های ملی ( ایران )

 

منابع : وطن وب هاست / بایت گیتاین محتوا را به اشتراک بگذارید